Portal ludzi otwartych wiara.pl

  • forum
  • blog
  • moja wiara
  • spotkania
  • zapytaj
  • powiększ

    Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.

    Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".

Najczęściej zadawane pytania

Co daje mi konto użytkownika?

Konto użytkownika umożliwia pełny dostęp do funkcjonalności Portalu: komentowania artykułów bez nużącego wpisywania tokena, pisania na forum, założenia bloga, w przyszłości także założenia serwisu społecznościowego. Istnieje jedno konto użytkownika dla całego Portalu, czyli przede wszystkim portalu wiara.pl wraz z serwisami, w tym społecznościowymi, serwisu gosc.pl i serwisów diecezjalnych, strony miesięcznika malygosc.pl i radia eM. Konto obejmuje także niektóre strony założone na naszych mechanizmach (np. Apostolstwo Chorych, Archidiecezja Katowicka). Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Kto może założyć konto?

Konto użytkownika może założyć każdy internauta, który ukończył 16 rok życia. W przypadku osób młodszych konieczna jest zgoda rodziców. Założenie konta wymaga podania loginu i czynnego adresu mailowego (zostanie na niego wysłany link aktywacyjny). Można także utworzyć konto za pośrednictwem Facebooka lub Google+. Pamiętaj, że login, który jest widoczny publicznie, można wybrać dowolnie. Nie musi być nim imię i nazwisko.

Czy mój mail będzie widoczny dla innych?

To zależy od Ciebie. W profilu (ustawienia) istnieje możliwość ujawnienia lub ukrycia swojego maila. Domyślnie Twój mail będzie ukryty.

Czy muszę się logować oddzielnie do każdej funkcjonalności?

Logując się na konto logujesz się jednocześnie do wszystkich jego funkcjonalności, tzn. będziesz zalogowany w całym Portalu. Wylogowanie również dotyczy wszystkich opcji. Uwaga! wspólne logowanie/ wylogowanie działa dla jednej przeglądarki internetowej. Jeśli równolegle uruchomisz inną przeglądarkę, nie będziesz zalogowany.

Nie mogę się zalogować

Sprawdź, czy dobrze wpisałeś login i hasło. Jeśli nie jesteś pewny, poproś o przypomnienie hasła. Na podanego maila otrzymasz nowe hasło, które będziesz mógł później zmienić w profilu.

Jeśli nadal nie możesz się zalogować lub jesteś pewny, że dobrze pamiętasz login i hasło, skontaktuj się z administratorem (wiara@wiara.pl).

Jeśli możesz się zalogować w serwisie i do własnego profilu, a nie udaje Ci się zalogować na forum, mogłeś zostać zbanowany na forum. Jeśli masz wątpliwości odnośnie do powodów skontaktuj się z administratorem forum (forum@wiara.pl).

Jak spersonalizować swoją wizytówkę?

W profilu użytkownika (moja.wiara.pl) możesz spersonalizować swoją wizytówkę przez dodanie awatara (max. rozmiar pliku 1 MB). Awatar będzie widoczny dla wszystkich użytkowników (także niezalogowanych) i wyszukiwarek obok twoich wpisów W każdej chwili możesz go zastąpić innym plikiem lub usunąć. 

Wgrywając plik graficzny zezwalasz Instytutowi Gość Media na wykorzystywanie obrazu w celu jego prezentacji w wyżej opisany sposób. Oświadczasz również, że masz wszelkie prawa do dysponowania wgrywanym obrazem oraz że nie naruszasz przez jego wgranie praw osób trzecich, w tym prawa do ochrony wizerunku. 

W wizytówce możesz podać informacje o sobie. Dla imienia i nazwiska możesz określić, dla kogo mają być widoczne (dla zalogowanych użytkowników /dla znajomych /nie ujawniaj). Pole "O sobie" jest widoczne dla wszystkich zalogowanych użytkowników. Podane przez siebie dane w każdej chwili możesz zmienić lub skasować. 

Czy mogę wgrać swój awatar na forum?

Możesz wgrać awatar na swoje konto - przez stronę moja.wiara.pl. Będzie widoczny także na forum. Wgrywanie awatarów za pośrednictwem forum jest niemożliwe.

«« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»

Reklama

Reklama