W Muzeum Armii Krajowej w Krakowie świętowano dziś 100. rocznicę urodzin kpt. Jana Lohmanna, w czasie wojny żołnierza Armii Krajowej, po niej zaś znanego poety i prozaika.
9 lipca minie 88. rocznica zakończenia budowy kopca Józefa Piłsudskiego na krakowskim wzgórzu Sowiniec. Warto, by towarzyszyła jej lektura niezwykłej publikacji.
Zmarły 7 czerwca w wieku 61 lat znany krakowski chórmistrz prof. Włodzimierz Siedlik miał ogromne zasługi dla rozwoju chóralistyki polskiej. Odznaczał się też wielką kulturą osobistą.
O losach żołnierzy Armii Krajowej więzionych w Związku Sowieckim w latach 1944–1947 opowiada nowa wystawa w krakowskim Muzeum AK.
Jest znany przede wszystkim z pomników Jana Pawła II. To jednak artysta wszechstronny. 75. rok życia ukończy wkrótce krakowski rzeźbiarz prof. Czesław Dźwigaj.
Krakowski chórmistrz zmarł 7 czerwca w wieku 61 lat. Miał ogromne zasługi dla rozwoju chóralistyki polskiej.
W katedrze na Wawelu odbył się 6 czerwca po raz 19. Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół Jadwiżańskich. Wręczono także nagrody laureatom VIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Złote Lilie Jadwigi Andegaweńskiej i III Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Obrazy z życia Jadwigi Andegaweńskiej".
Urodził się 100 lat temu. Jego dzieła rzeźbiarskie, w tym te przedstawiające krakowskiego stwora z legendy i orły z pomnika Czynu Zbrojnego Polski Walczącej, zna prawie każdy krakowianin i turysta.
15 maja w Krakowie zmarł w wieku 97 lat prof. Zbigniew Chłap, lekarz i znany społecznik.