Ta płyta jest dla mnie kolejnym dowodem, że termin „muzyka alternatywna”, którego czasem używa się do opisania twórczości Meli Koteluk, tak naprawdę znaczy niewiele.
Pomysł płyty z piosenkami inspirowanymi warszawskimi ulicami wydaje się dobry, a zaproszeni do poszczególnych utworów goście to gwarancja sukcesu.
Rzymska wystawa obrazów Caravaggia od progu oszałamia stężeniem piękna na metr kwadratowy.
Trudno precyzyjnie określić gatunek, który uprawiają na swojej wspólnej płycie śpiewający na scenie od niedawna poeta i tekściarz Michał Zabłocki oraz zaprawiony w scenicznych bojach Czesław Mozil.
O tym, jak odczytywać i przekazywać dalej przesłanie św. Jana Pawła II, mówi ks. dr Łukasz Piórkowski.
W wieku 80 lat zmarł prof. Leszek Mądzik – reżyser, scenograf, malarz i fotograf, twórca Sceny Plastycznej KUL.
Nim dokonało się nawrócenie Thomasa Stearnsa Eliota, poeta przeżył czas bolesnego oczyszczenia. Nic więc dziwnego, że w jego poematach tyle jest obrazów pustyni.
Okładka, nawiązująca do twórczości Zdzisława Beksińskiego, niespecjalnie zachęca do sięgnięcia po to wydawnictwo (chyba że ktoś uważa, iż metalowa konwencja zobowiązuje do straszenia – ja nie uważam).
Współpraca jednej z najciekawszych wykonawczyń piosenki autorskiej z polsko-ukraińskim zespołem, który łączy etniczne dźwięki z nowoczesną technologią, musiała zaowocować intrygującą płytą.
Najtrudniejsze ćwiczenie podczas prowadzonych przeze mnie warsztatów „Jesteś córką Króla” to uzmysłowienie sobie skojarzeń, jakie mamy z naszym tatą – pisze Małgorzata Kornacka, psycholog i psychoterapeuta.