Minęło 20 lat. Nie ma dwóch identycznych pożarów, ale ten przerósł wszystkie nasze wyobrażenia – mówią strażacy z Kuźni Raciborskiej. Nie przypadkiem nazwany został pożarem stulecia.
W trasę ruszyli wcześnie rano 1 sierpnia. Przed nimi cztery tysiące kilometrów drogi i jest to coś więcej niż zwykła wyprawa rowerowa.
Rekolekcje „Jezus żyje”. – Szkoda czasu na rzeczy dobre, dlatego staramy się o bardzo dobre i chcemy czerpać z najlepszych źródeł – mówi Stefan Mitas.
W jedną stronę to półtorej godziny marszu. Niezależnie od pogody, dnia tygodnia, zawsze 2 lipca idą z Lublińca do Lubecka.
– To nie są łatwe teksty, ale jeśli się głęboko wczytamy, znajdziemy w nich dużo treści, zawartej w tak niewielu słowach – mówi laureatka konkursu Natalia Oleksik. Do recytacji wybrała „Tryptyk rzymski”.
- Odnosi się wrażenie, jakby była już w zamyśle pierwotnego projektanta świątyni, jakby od początku tak miało być - mówi Anna Szadkowska, diecezjalny konserwator zabytków.
Ostatnie lata spędzili w Polsce, ale dom mają w Afryce. Na co dzień żyją na styku chrześcijaństwa i islamu. W Algierii i Mali.
Na jego wizji Kościoła i dojrzałego chrześcijaństwa wyrosło całe pokolenie. Kolejne właśnie ją odkrywają.
Znamy 240 nazwisk, ale przypuszczalnie ofiar było więcej. Zamordowanych przez wojska sowieckie po wkroczeniu do Miechowic w styczniu 1945 roku.
– To godzinna rozmowa z widzem za pomocą poezji Ojca Świętego – mówi Zbigniew Stryj o swoim najnowszym spektaklu.