Wystawa zatytułowana "Nadzieja i ikona" do 10 stycznia będzie prezentowana w Muzeum Diecezjalnym w Opolu.
Od 4 grudnia w Muzeum Diecezjalnym w Opolu prezentowana będzie wystawa "Nadzieja i ikona" z okazji 25-lecia Śląskiej Szkoły Ikonograficznej.
Poprowadzą je Monika Wieczorek-Bańka, prof. Aleksander Bańka oraz ks. Tomasz Szczeciński.
– Brońmy Adwentu, żeby przeżyć czas oczekiwania, nawrócenia i nadziei – mówi bp Rudolf Pierskała.
Tych dyscyplin, a także rozwoju emocjonalnego i odporności psychicznej dotyczyła tegoroczna edycja konkursu.
Na jarmarku świątecznym w Kluczborku zespół TGD zainauguruje jubileuszową trasę koncertową z okazji 10. rocznicy wydania płyty "Kolędy Świata".
- Wykorzystajmy czas Adwentu na to, by przygotować się na pamiątkę narodzenia Pana Jezusa, a nie na to, by już konsumować święta - mówi bp Rudolf Pierskała.
- Z radością informuję, że po ponad trzech latach będziemy mogli wrócić do naszej katedry - bp Andrzej Czaja przekazuje dobre wieści diecezjanom.
W planie był czas na wspólną modlitwę, konferencję formacyjną i spotkanie braterskie.
W liście pasterskim na 1. niedzielę Adwentu bp Andrzej Czaja apeluje o zaangażowanie w dzieło formacji chrześcijańskiej.