Ponad dwanaście tysięcy Polaków ze wszystkich diecezji w Polsce, najczęściej młodych ludzi, uczestniczyło w 28. Europejskim Spotkaniu Młodych Taizé.
Mają po pięcioro, ośmioro, a nawet dziesięcioro dzieci. Mieszkają w Berlinie. Wbrew powszechnej opinii na temat rodzin wielodzietnych, nie są ani biedni, ani niewykształceni
Przed miesiącem na robotniczym osiedlu prowincjonalnego saksońskiego miasteczka neonaziści okaleczyli 17-latkę.
Redakcja legnicka „Gościa Niedzielnego" ogłasza program p.n. „Kulturalny Gość", który ma na celu poprawę kultury jazdy kierowców. Program polega na dobrowolnym podpisaniu przez kierowców Honorowego Dekalogu Kierowcy.
Trzynaście dni po wigilii Bożego Narodzenia w kościele rzymskokatolickim, na narodziny Chrystusa oczekiwali wyznawcy katolicyzmu greckiego.
Od 9 lat, razem z kamerzystą, bez względu na pogodę przemierza lasy i pola diecezji legnickiej. Zdzisław Abramowicz w programie „Echa przeszłości” zdokumentował już kilkaset zapomnianych przez ludzi miejsc.
Pierwsza w Polsce rozgłośnia internetowa dla osób niepełnosprawnych działała tylko przez dwa miesiące. Teraz Radio NTT milczy. Być może jednak jest to cisza przed burzą.
W Zittau katolicy stanowią pięcioprocentową diasporę. Ks. Adam Ryszard Prokop mówi, że właśnie dlatego ci, którzy należą tu do Kościoła Powszechnego, dokładnie wiedzą, po co są katolikami.
Krzeszów. Na rewaloryzację założenia klasztornego w Krzeszowie ministerstwo kultury przekazało ponad 22 mln zł. To pierwsza tak wielka dotacja w historii Dolnego Śląska. Pieniądze na II etap prac muszą być wydane do 2012 r.
O energii, ulicy Kościelnej i dyrygowaniu orkiestrą górniczą z Piotrem Rubikiem, kompozytorem i dyrygentem, rozmawia Roman Tomczak.