Kiedy w Kijowie ustawiły się po bilety na pociąg do Krakowa, tłum ludzi odsunął się od kasy. Elwira Sobczak krzyczała: „My, repatrianci, wracamy na zawsze do Polski!”. Jej mama, pani Zina, marzyła o tym od 60 lat.
W ostatnim czasie ponownie politycy - tym razem z partii rządzącej - snują wielkie plany przywrócenia i remontu linii kolejowej Chabówka–Nowy Sącz. Idą nawet dalej - chcą wytyczenia zupełnie nowej linii. Wcześniej z takimi pomysłami „wyskakiwali” parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości.
Piękne widoki, niepowtarzalna, rodzinna atmosfera. A nade wszystko radość i duma na mecie, że znowu się udało. Bieganie po górskich graniach to naprawdę wyzwanie!
Dwie góralki miały niecodzienną frajdę. Dzięki jednej z linii lotniczych przeleciały za darmo w rejsie Kraków-Gdańsk-Kraków.
W środę 22 maja wieczorem klamka zapadła. Powołana przez tatrzańskie gminy spółka kupiła PKL.
Dziesięciu braci z zakonu kaznodziejskiego przyjęło 18 maja święcenia kapłańskie z rąk bpa Grzegorza Rysia. Wśród nich jest o. Paweł Pawlikowski, pierwszy ksiądz w historii Małego Cichego w diecezji krakowskiej.
O góralszczyźnie wie chyba wszystko. Pisze scenariusze na jej temat, reżyseruje, wydaje książki. Z niezwykłą skromnością przyznaje, że zawsze nosi w torebce kazania ks. prof. Tischnera, który jest dla niej drogowskazem.
Metropolita warszawski, związany blisko z naszą archidiecezją, był gościem honorowym VI Spotkania Przyjaciół Kasprowego Wierchu, które odbyło się 12 maja na tym znanym szczycie.
Strażacy z Podsarnia na Orawie otrzymali z rąk ks. Grzegorza Szewczyka relikwie św. Floriana.