- Na Śląsku jest szczególny klimat do dobrego ekumenizmu - powiedział bp Jerzy Samiec z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Duchowny wziął udział w konferencji "Od konfliktu do komunii - wokół relacji międzywyznaniowych w Polsce".
Działania związane ze zbieraniem dokumentacji uzyskały już zgodę abp. Wiktora Skworca. Projekt wspiera Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Najwyższe odznaczenie państwowe zasłużony kapelan Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności (1981 – 2005) otrzymał w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.
O budowanie prawdziwej wspólnoty Kościoła i odważne zaangażowanie się w sprawy świata zaapelował do uczestników VII Kongresu Katolickich Ruchów, Stowarzyszeń i Wspólnot Modlitewnych Archidiecezji Katowickiej abp Wiktor Skworc.
Konferencja naukowa z okazji 50. rocznicy powstania Śląskich Studiów Historyczno-Teologicznych (ŚSHT) odbyła się 25 października na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
- Dziękuję za zaufanie. Postaram się nie zawieść - powiedział tuż po wyborze na Przewodniczącego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii K. Karolczak.
Konferencja z okazji jubileuszu 300-lecia koronacji Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej oraz 60. rocznicy rozpoczęcia peregrynacji odbyła się w sali kameralnej Filharmonii Śląskiej.
Tak mówiła w Katowicach premier Beata Szydło. W stolicy Górnego Śląska wzięła ona udział w pierwszym dniu Międzynarodowych Targów Górnictwa Przemysłu Energetycznego i Hutniczego.
– To od matek zależy jakie będą pokolenia jutra. Ich sytuacja powinna być przedmiotem troski całego społeczeństwa – apelował podczas maryjnych Nieszporów w Piekarach bp Marek Szkudło.
– W naszych czasach wielkim zadaniem, jakie staje przed nami, uczniami Chrystusa, jest obrona człowieka; obrona prawdy o człowieku. To jest nasz obowiązek! – apelował w Piekarach kard. Stanisław Ryłko.