W kościele pw. Objawienia Matki Bożej z Lourdes w Stanach wspólnota parafialna obchodziła 8 lutego uroczystości odpustowe.
Gorzowski duszpasterz odszedł do wieczności 30 stycznia po długiej chorobie. W niezwykły sposób łączył w sobie głęboką wiarę, mądrość i odwagę.
Nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem bp. Pawła Sochy odbyło się 24 stycznia w zielonogórskim kościele pw. Świętego Ducha.
Granica pomiędzy stabilnością a elastycznością konstrukcji mostu wymaga precyzji konstruktorów.
W gorzowskiej katedrze odbyło się 17 stycznia nabożeństwo ekumeniczne inicjujące modlitwę o jedność wyznawców Chrystusa w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Diakonia Muzyczna Ruchu Światło-Życie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej spotkała się w domu parafialnym 10 i 11 stycznia.
Orkiestra Dęta OSP dała 11 stycznia w kościele św. Michała Archanioła doroczny koncert.
Tysiące mieszkańców wraz z Mędrcami ze Wschodu wyruszyło za gwiazdą, aby oddać chwałę Mesjaszowi.
Jeśli nie mamy jeszcze pewności, jakie podjąć noworoczne postanowienie, to może byłoby dobrą propozycją, żeby w 2015 roku częściej uśmiechać się do ludzi, bo radość i śmiech pozwalają z dystansem spojrzeć na świat (s. VII).
Gdy się wjeżdża do Gościkowa, wśród pagórków i zabudowań pojawia się dominująca nad okolicą bryła klasztoru. Paradyski obiekt jest jednym z najpiękniejszych i najcenniejszych zabytków architektury na ziemi lubuskiej.