W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu sześciu alumnów WMSD przyjęło strój duchownego.
- To fenomen, że tyle osób odnajduje w cierpiącej siostrze Wandzie Boniszewskiej towarzyszkę życia - mówi s. Halina Skubisz ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów w 20. rocznicę śmierci mistyczki.
27 lutego w Krakowie zakończy się diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego założyciela klasztoru na Służewie. To dobra okazja, by przypomnieć, co pozostawił po sobie w stolicy.
Misterium Męki Pańskiej wystawiane przez kleryków z Ołtarzewa to zaproszenie do otwarcia się na Bożą miłość.
Urodził się z zespołem wad wrodzonych. Z czasem rodzice zauważyli, że jest bardzo ruchliwy, giętki i… odważny. I wyjątkowo wytrwały.
W katakumbach na Starych Powązkach odsłonięto epitafium poświęcone Władysławowi Sołtanowi, ministrowi spraw wewnętrznych w rządzie Władysława Grabskiego.
Warsztaty kolędowe, mural z bł. Elżbietą Czacką i bł. Stefanem Wyszyńskim oraz renowacja praskich kapliczek. Teraz pomysły mieszkańców ocenią urzędnicy.
Od ośmiu lat w Wielkim Poście warszawiacy uczestniczą w nabożeństwach stacyjnych, odbywających się w czterdziestu kościołach obydwu diecezji.
Mural z nowymi błogosławionymi to jedna z 1747 propozycji, które do 10. edycji Budżetu Obywatelskiego zgłosili mieszkańcy. Wśród nich są także kontrowersje: projekt Łuku LGBT+ na pl. Zbawiciela czy edukacji seksualnej w całej Warszawie.
Zainaugurowana w Krakowie wystawa współczesnych sakralnych obrazów zostanie pokazana 27 lutego w podziemiach katedry św. Floriana Męczennika i św. Michała Archanioła. Mszy św. przewodniczyć będzie bp Romuald Kamiński.