W czasie II wojny światowej 2804 polskich duchownych poniosło męczeńską śmierć. Ponad 70 proc. z nich stanowili kapłani diecezjalni.
Polska stoi przed wyzwaniem zapewnienia opieki coraz większej liczbie seniorów. Co dzisiaj oferuje im państwo w ramach polityki społecznej?
Wprowadzenie obowiązkowych lekcji religii lub etyki wiąże się z dużym wysiłkiem organizacyjnym. Dla dobra uczniów warto go jednak podjąć.
Wiatr, słońce i biopaliwa nie zastąpią w pełni węgla, ale mogą pomóc w procesie transformacji energetycznej. Jaki jest potencjał rozwoju energetyki odnawialnej w Polsce?
Sanktuaria są już otwarte, a biura pielgrzymkowe organizują pierwsze wyjazdy pątnicze. Obecnie miejsca kultu odwiedzają jednak głównie pielgrzymi indywidualni.
Ruch pielgrzymkowy mocno ucierpiał w wyniku pandemii. Czy w przyszłości nadal będziemy tak chętnie odwiedzali miejsca święte?
Restauratorzy mogą już przyjmować gości, ale mają kłopot ze skompletowaniem personelu. Wielu dotychczasowych pracowników wybrało zatrudnienie w innych sektorach gospodarki.
W czasie wojny dzieci przebywały w wielu niemieckich obozach, ale rzadko pozbawiano je opieki najbliższych. Kinder-KL Litzmannstadt stanowił niechlubny wyjątek.
Pałac Saski miał zostać zrekonstruowany już kilkanaście lat temu. Czy tym razem uda się doprowadzić tę sprawę do końca?
Klasa średnia powinna opierać się na dwóch filarach: wykształceniu i niezależności ekonomicznej. Ilu Polaków należy do tej grupy?