Pomoc ubogim? Rozwój oświaty czy nauki? Służby zdrowia? Pierwszym celem Kościoła jest „bycie sakramentem wewnętrznego zjednoczenia ludzi z Bogiem”.
Trwa zarówno na akademickich spotkaniach jak i internetowych forach. Nieustannie wzbudza emocje. I choć już wylano morze słów na temat bezsensowności tego sporu, emocje nie gasną.
Historia z biskupem Piotrem Liberą, z nakazu prokuratorskiego inwigilowanym przez pięć lat, pokazuje, jak różne organy mogą wykorzystywać przysługujące im prawa do zbierania informacji o obywatelach.
O obecności chrześcijan w internecie sporo się mówi. Niestety, nie wykorzystujemy ogromnych możliwości, jakie to medium daje.
Im więcej dowiadujemy się o kulisach powstawania ACTA, tym robi się ciekawiej. A opinie, które przypisywano chęci usprawiedliwienia kradzieży przez nieuczciwych internautów, znajdują potwierdzenie w faktach.
No i mamy kolejną awanturę. Tym razem wokół prawa autorskiego. Kto ma rację?
Doniesienia o kolejnych akcjach ratowników w górach są irytujące. Nie znam statystyk, skali zjawiska, ale zdecydowanie coś jest nie tak.
Dwa wystąpienia i w obu Benedykt XVI podejmuje zagadnienie chrześcijańskiej moralności. To nie przypadek.
Lepszy śpiew gregoriański czy polifonia? Jak długo je sobie przeciwstawiamy, możemy zapomnieć, że oba służą jednemu celowi.
W Izraelu w najlepsze trwa mało zauważany w naszych mediach konflikt między ortodoksyjnymi Żydami a resztą społeczeństwa. O co chodzi?