MON rozpoczęło tworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej. Czy w obliczu zagrożenia dodatkowe 50 tysięcy żołnierzy pomoże w zapewnieniu naszemu państwu bezpieczeństwa?
– Nie czuję do nich nienawiści. W swojej pracowni zatrudniałem już prawie dziesięciu Ukraińców – mówi ks. Tadeusz Żurawski, który ocalał z rzezi wołyńskiej.
W najbliższą niedzielę już po raz 17. będziemy obchodzić Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. To także czas podsumowań charytatywnej działalności Polaków w tym regionie.
Watykan po raz kolejny wyciąga rękę do lefebrystów. Kapłani nie odtrącają jej, ale perspektywa ich powrotu do Kościoła nadal pozostaje pod dużym znakiem zapytania.
– Przez wielu młodych byłam odbierana jako mama, a przez ich dzieci jako babcia. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa – mówi GN s. Taida Lolo, która przez 15 lat współtworzyła Albertyńskie Dzieło Miłosierdzia na Wschodzie.
- Przyjeżdżamy tam jako cząstka Polski. Oni chcieli chociaż dotknąć biało-czerwonych chorągiewek na naszych maszynach - mówi Waldemar Korzeniewski, uczestnik rajdu "Totus Tuus".
– Twoje życie będzie na krzyżu, czuwaj, byś z niego nie schodziła, bo nieprzyjaciel zastawia wojsko – usłyszała s. Wanda Boniszewska w jednej ze swoich wizji.
Najpierw pytał, za jakie grzechy jego rodzinie przytrafiło się coś takiego. Później oszalał z radości.