Zestawienie „ewangelizacja i nauka” u wielu budzi złe skojarzenia. Co to wobec tego znaczy - ewangelizować naukę? Czy w ogóle wolno - i jeśli tak, to w jaki sposób?
agi DODANE22.10.2006 11:45
Ja mam takie pytanie: czy wierzyć w przeznaczenie? jeżeli wierzyć wprzeznaczenie to po o sie modlić w jakiejs intencji? Od 3 miesięcy przechodzę bardzo ciężki okres w moim życiu, cały świat mi się zawalił, na początku się modliłam, prosiłam Boga o pomoc o to żeby pomógł mi to przetrwać, ale niestety w moim życiu jest coraz gorzej, jeszcze bardziej się wszystko wali, tracę całkowicie nadzieję że będzie kiedyś dobrze,w moim życiu pojawia się coraz więcej trudności. dlaczego modlitwa mi nie... »
Notatki Jana Pawła II trafią z Rzymu do Polski - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa.
Publikację poświęconą inwigilacji Jana Pawła II przez komunistyczne służby bezpieczeństwa przygotowuje historyk z krakowskiego oddziału IPN, autor wydanej wcześniej książki "Donos na Wojtyłę", Marek Lasota.
W Rzymie rozpoczęły się uroczystości jubileuszu 25-lecia Fundacji Jana Pawła II. Dziękczynnej Eucharystii w bazylice św. Piotra oraz modlitwom przy grobie Sługi Bożego przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce, abp Józef Kowalczyk.
Uprawiając naukę nie można zapominać, że każda wiedza musi chronić człowieka i rozwijać jego dążenie do autentycznego dobra. Przypomniał o tym Benedykt XVI podczas inauguracji roku akademickiego na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim.
Ojciec Święty utworzył eparchię obrządku chaldejskiego dla regionu Oceanii. Jej pierwszym pasterzem Papież mianował dotychczasowego arcybiskupa Basry w Iraku, Dżibraila Kassaba.
Tłumaczenie studyjne na potrzeby sympozjum "Ecclesia in Asia. Wybrane problemy Kościoła w Azji w świetle posynodalnej adhortacji apostolskiej Jana Pawła II" Tłumaczył Cyprian Czop, OMI Materiały z konferencji wydały PDM :.
Kilkaset osób zebrało się w sobotę w Mińsku na wiecu poparcia dla wiernych protestanckiego Kościoła zielonoświątkowców 'Nowe Życie', którzy od 16 dni prowadzą głodówkę w obronie swojej świątyni.