Początek lipca w salezjańskim Oratorium w Środzie Śląskiej upłynął pracowicie, ale owocnie i z wieloma uśmiechami na twarzach, czyli zgodnie z zawołaniem księdza Bosko: "Bądź zawsze radosny!".
Odchodzą z Kościoła, rezygnują z religii, Bóg dla nich już nic nie znaczy – krzyczą media. Nieprawda, młodzi wracają do Boga, bo nikt nie wypełni pustki ich pokolenia, tylko On.
Z ks. Józefem Hałabisem z parafii św. Maksymiliana Kolbego w Lublinie o poszukiwaniu Boga w dzisiejszym świecie i nowych formach ewangelizowania rozmawia Justyna Jarosińska.
– Jeśli będziemy kontynuowali takie przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, „Kraków 2016” nie będzie dla nas wydarzeniem, ale kolejnym znakiem tego, że Jezus stał się ubogi, aby nas swym ubóstwem ubogacić – mówił bp Andrzej F. Dziuba
O zaufaniu w natchnienia Ducha Świętego na trzy minuty przed występem i predyspozycjach do latania opowiadają członkowie Teatru Pantomimy Gratia.
Młodzi z diecezji opowiedzieli nam, co przeżyli na Polach Lednickich.
Zakończył się pierwszy turnus diecezjalnych rekolekcji "Młodzi na Maxa". Uczestniczyła w nich młodzież z woj. łódzkiego.
Mija rok od Światowych Dni Młodzieży. Wspominamy ten czas i tworzymy wspólną galerię zdjęć: Moje ŚDM – rok po. Czekamy na wasze zdjęcia: sandomierz@gosc.pl
Rio w Żyrardowie. – Jeśli będziemy kontynuowali takie przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, „Kraków 2016” nie będzie dla nas wydarzeniem, ale kolejnym znakiem tego, że Jezus stał się ubogi, aby nas swym ubóstwem ubogacić – mówił bp Andrzej F. Dziuba.