Stolica Apostolska postanowiła, iż neokatechumenat może kontynuować swą misję w Japonii poinformowała w oparciu o wypowiedzi przedstawicieli Drogi Neokatechumenalnej oraz źródła watykańskie agencja Asianews. Tamtejszy episkopat postulował zawieszenie jej działalności na pięć lat.
Caritas Polska przeznaczyła 500 tys. euro na odbudowę sierocińca dla dzieci, zniszczonego w wyniku tegorocznego trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii
Znany japoński chemik i były zastępca dyrektora Międzynarodowej Agencji Energii Nuklearnej (MAEN) w Wiedniu został tercjarzem dominikańskim.
O trwającej od 1975 r. pracy misyjnej w Sierra Leone japońskiej siostry Michiko Negishi napisał japoński tygodnik katolicki "Katorikku Shinbun".
Wody gruntowe wokół elektrowni Fukushima I są zapewne skażone substancjami radioaktywnymi, ale operator tej siłowni firma TEPCO popełnił błędy w obliczeniach, podając w czwartek, że poziom promieniowania 10 tys. razy przekroczył normę.
Kiedy pojawiła się pierwszy raz na pięknej polanie Styrek nad Harklową, widok na zaśnieżone Tatry i Dolinę Dunajca przypominał jej góry na Hokkaido.
O sumo, origami, nietypowych hotelach i dziwnych toaletach opowiada Kazimierz Pawłowski, przewodnik turystyczny, podróżnik, znawca Azji . Cel? Kraj Kwitnącej Wiśni czyli Japonia. Posłuchajcie koniecznie!
Japońskie społeczeństwo powoli budzi się dla cywilizacji życia. Coraz bardziej aktywne stają się, jak do tej pory mało popularne, ruchy pro-life.
O ponownym rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego katolickiego szlachcica, Ukona Takayamy (1552-1615), zdecydował episkopat Japonii. W Tokio zakończyła się sesja plenarna konferencji biskupów poświęcona kandydatowi na ołtarze z przełomu XVI i XVII wieku.
Japońscy biskupi sprzeciwiają się ponownej militaryzacji kraju i rewizji klauzuli pokoju zawartej w konstytucji. Aktualnie siły zbrojne Japonii mogą służyć jedynie do obrony granic.