Napis na posadzce kościoła nie pozwala zapomnieć, kto tu się modlił. – Kościół Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny przygotowuje się do roli sanktuarium – zapowiada kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.
W 9. rocznicę beatyfikacji spowiednika św. s. Faustyny, ks. Michała Sopoćki, 28 września (czwartek) o 15.00 ludzie na całym świecie będą publicznie modlić się o Boże Miłosierdzie - także we wrocławskiej archidiecezji.
W miejscu, gdzie św. s. Faustyna widziała Pana w swojej celi, powstają nowy kościół, kaplica adoracji i dom pielgrzyma.
Doba miłosierdzia kontynuowana będzie podczas nawiedzenia obrazu w rodzinach. Podczas Mszy św. na powitanie peregrynującego obrazu bp Roman Pindel poświęcił 14 kopii tego wizerunku, które wędrować będą do kolejnych domów w całej parafii.
We wtorek w Białymstoku otwarto pielgrzymkowo-turystyczny szlak "Śladami ks. Michała Sopoćki". Szlak prowadzi przez 10 miejsc związanych z postacią błogosławionego ks. Michała Sopoćki, spowiednika Św. siostry Faustyny Kowalskiej.
W Derdach wszystko mówiło jej o Bogu. Las, ptaki i cisza. W Roku Miłosierdzia coraz więcej pielgrzymów przyjeżdża tu śladami św. Faustyny. By tak jak ona - "wiele skorzystać dla swej duszy”.
Od kilkunastu lat co roku 28 września o 15.00 - w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. s. Faustyny Kowalskiej - na ulicach miast Polski oraz kilku innych krajów odmawiana jest wspólnie Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Akt wdzięczności i zawierzenia odczytany przez bp. Andrzeja Jeża na koniec Mszy św. podsumował prawie dwuletnią peregrynację obrazu Pana Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny w diecezji tarnowskiej.
Konferencje, teatr i wieczernik modlitwy były częścią spotkania kończącego luty w siedzibie Fundacji Dom św. Jakuba pod Rypinem.
Nazywany jest malarzem Bożego Miłosierdzia, choć znany na całym świecie wizerunek Jezusa jego pędzla nie powstał pod okiem S. Faustyny.