Do apteki po poradę zagląda tylko 10 proc. Polaków. Większość wiedzę o lekach czerpie z internetu. Aptekarka Małgorzata Telega przekonuje, że przed aptecznym okienkiem lepiej stawać jednak jako pacjent, nie jako klient.
Do września potrwa rozpoczęta w kwietniu pierwsza w historii tego zawodu kampania wizerunkowa pn. "Po pierwsze farmaceuta". Ma przekonać klientów aptek, że kompetencje i uprawnienia aptekarza czynią go znakomitym doradcą w wielu dolegliwościach zdrowotnych.
Polscy farmaceuci są szykanowani i pod groźbą utraty pracy zmuszani do sprzedawania środków farmakologicznych niszczących płodność lub zabijających zarodek ludzki w początkach jego istnienia.
Przychodzi baba do… warzywniaka. „Poproszę tego ogórka” – mówi. „Niestety, nie sprzedam go pani, klauzula sumienia mi nie pozwala” – odpowiada sprzedawca.
Aptekarz z przedmieścia Bordeaux Bruno Pichon zwrócił się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu o ochronę wolności jego sumienia. Chodzi o kary nakładane na niego przez francuskie państwo w związku z odmową sprzedaży domacicznych wkładek wczesnoporonnych.
Papież przyjął na audiencji przedstawicieli Włoskiego Stowarzyszenia Farmacji Szpitalnej.
Zaczęło się od górskiej przyjaźni elektryka, geodety i farmaceuty. Dzięki ich pomysłowi, na czterokilometrowym szlaku ze Stecówki po Przysłop, powstała nowa Droga Różańcowa.
Polscy farmaceuci są szykanowani i zmuszani do postępowania wbrew sumieniu. Ten skandal rozgrywa się w majestacie prawa!
Rzecznik Prasowy Głównego Inspektora Farmaceutycznego ostrzegał, że odmowa wydania preparatu ellaOne może grozić negatywnymi konsekwencjami ze strony Inspekcji Farmaceutycznej. Tymczasem każdy farmaceuta może jednak legalnie odmówić sprzedaży tej „pigułki”.
W piśmie z 25 września 2017 r. Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do Ministra Zdrowia w związku z powzięciem informacji o powstawaniu aptek nieprowadzących sprzedaży środków antykoncepcyjnych z uwagi na powoływanie się przez farmaceutów na „klauzulę sumienia".