- W dzisiejszym świecie, świecie obrazu, Pan Bóg szuka sobie ikonografów. I On w ten świat przychodzi z uspokojeniem, wyciszeniem, radością… - mówi Anna Crisanti, która prowadziła kurs pisania ikon w parafii Miłosierdzia Bożego w Żywcu-Moszczanicy.
Por. Stanisław Kopik "Zemsta" ze zgrupowania NSZ kpt. Henryka Flamego "Bartka" walczył w rejonie Wielkiej Raczy ze swoim oddziałem aż do maja 1947 r. Później przedostał się do Warszawy, gdzie kontynuował konspiracyjną działalność. Aresztowany 17 czerwca 1948 r. przez UB tego samego dnia zginął. Jego szczątki odnaleziono w 2021 r., a 10 listopada 2022 r. odbył się w Garwolinie jego pogrzeb. Następnego dnia książkę biograficzną oraz wystawę o nim i jego walce w Rajczy zaprezentował historyk dr Tomasz Greniusz. - To początek ważnej debaty o zniekształconej przez propagandę przeszłości i powrót do prawdy - nie mają wątpliwości wydawcy książki.
Jubileuszowa pielgrzymka. W tym dniu gospodarze robią wcześnie rano obrządek, żeby wyruszyć na pieszy szlak. Nie poszliby do Częstochowy, bo za daleko, ale te kilkanaście kilometrów chętnie przechodzą.
Najczęściej najpierw był donos, potem więzienie w Cieszynie a potem obóz. 70. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau przypomina także o kapłanach z terenu obecnej diecezji bielsko-żywieckiej, którzy znaleźli się za drutem kolczastym.
Na obchody katyńskie leciały 10 kwietnia 2010 roku osoby związane z diecezją tarnowską.
Żołnierze. Życiorys każdego z nich, bez żadnego retuszu, byłby doskonałym materiałem na film sensacyjny.
Przez podnoszący się z kolan po największym historii trzęsieniu ziemi Ekwador przechodzi ogromna fala solidarności.
Miłość do Polski i Boga wyniósł z rodzinnego domu. Nie miał planów, by zostać księdzem, ale pewnego dnia, tańcząc z koleżanką, poczuł, że to jest właśnie to, co chce w życiu robić.
Gdy wchodzą w szkolne mury, widać na ich twarzach uśmiech i radość. Jedni pomagają drugim wysiąść z autobusu, starsi biorą za rękę młodszych i pomagają odnaleźć się w szkolnej rzeczywistości. Dla wielu z nich szkolny świat staje się bramą do normalnej codzienności.
Portal Wiara.pl został nominowany do tegorocznej nagrody Totus w kategori "TOTUS medialny dla upamiętnienia Bp. Jana Chrapka oraz jego roli w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach".