Daliśmy się wciągnąć w czyjąś działalność, sam brzydzę się antysemityzmem - powiedział KAI ks. Zdzisław Król proboszcz warszawskiej parafii pw. Wszystkich Świętych. List protestacyjny w sprawie rozprowadzanych w piwnicach świątyni antysemickich książek wystosowało do Prymasa Polski grono siedemnastu intelektualistów katolickich.
Długa historia krótkiej modlitwy
Papież Jan Paweł II podziękował pielgrzymom z Zakopanego za przywiezione z Tatr choinki, które jak co roku ozdobią apartamenty Pałacu Apostolskiego. Pozdrowił też inne grupy pielgrzymów z Polski, przybyłych na audiencję do Auli Pawła VI.
Zbliżające się święta Bożego Narodzenia i trwający jeszcze czas Adwentu, przygotowującego nas na to wydarzenie, były tematem katechezy Jana Pawła II podczas audiencji ogólnej 17 grudnia w Auli Pawła VI w Watykanie.
Drodzy Przyjaciele i Dobrodzieje naszego Uniwersytetu! To dzięki Wam możemy - pomimo znanych i dotkliwych dla nas wszystkich trudności finansowych - kształcić tak wielu studentów, przygotowywać ich do służby Bogu i Ojczyźnie, stwarzać im dogodne warunki do nauki i osobistego rozwoju - czytamy w liście rektora KUL ks. prof. Andrzeja Szostka MIC
Jubileusz 25-lecia pontyfikatu Jana Pawła II, ofiarność Polaków na rzecz potrzebujących oraz rozwój ruchów katolików świeckich - to według Prymasa Polski najważniejsze dokonania 2003 r.
O duszpasterstwie wojskowym, polonijnym i prowadzonym przez zakony w kontekście integrującej się Europy mówiono 10 stycznia w Białymstoku, podczas konferencji naukowej "Różne oblicza jednoczącej się Europy".
Na odbywającej się 13 stycznia w warszawskim Centrum Konferencyjnym MON uroczystości zjawiło się 250 kombatantów z całego kraju. Przy wigilijnym stole zasiedli weterani z kilkudziesięciu organizacji. Serdeczne życzenia składali sobie kombatanci nieraz na co dzień wiodący gorące dysputy dotyczące ocen historycznych wydarzeń oraz bieżącej polityki.
Wręczenie medalu Lumen Mundi prof. Leonowi Kieresowi rozpoczęło 17 stycznia sesję z okazji Dnia Judaizmu w Lublinie. Prezes Instytutu Pamięci Narodowej wygłosił wykład na temat wątków żydowskich w pracy Instytutu. Odznaczenie odebrał z rąk abp. Józefa Życińskiego, który po wykładzie poprowadził nabożeństwo.
Na pytania o autorytety, demokrację, udział w wydarzeniach marca 1968 roku, ale też pisanie książek w więzieniu i relacje z paryską "Kulturą" odpowiadał Adam Michnik podczas spotkania w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.