Koszalińska Fundacja „Zdążyć z Miłością” rozpoczyna realizację nowego projektu. Tym razem zwracając naszą uwagę na osoby starsze i samotne. Zapraszając seniorów na obiad wolontariusze chcą podarować im coś ważniejszego: swój czas.
Ugotowana w najlepszych miejskich restauracjach zupa trafia na plac przed dworcem kolejowym.
Potrzebują pomocy. Ale wkrótce sami będą mogli dać ją innym. Po to właśnie uczą się… gotować. Taki jest cel projektu diecezjalnej Caritas.
Reformatorka i szanowana celebrytka żyjąca w drugiej połowie XIX wieku. Wkład Lucyny Ćwierczakiewiczowej w polską kulturę kulinarną to nie tylko „365 obiadów”, ale też szeroko pojęta działalność edukacyjna i społeczna.
Kolegów nigdy nie zostawia sie w potrzebie. Szczególnie na wojnie. Korespondencja "Gościa Niedzielnego" z Mariupola.
- Zachęcam każdego młodego chłopaka, żeby spróbował życia skauta. Bo tu jest modlitwa, jest przygoda, jest bójka. Chłopcom niczego więcej nie potrzeba - śmieje się zawiszacki druh.
Nowy metropolita krakowski ks. abp Stanisław Dziwisz spotkał się wczoraj z ubogimi i bezdomnymi w kuchni św. Brata Alberta, prowadzonej przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
Niedzielny obiad to na Śląsku rzecz święta. Ale czy tylko w sercu naszej aglomeracji. Nie inaczej jest w Beskidach, tam również górale świętują i na obiad jedzą same pyszności
Uczestniczyli w nim również miejscowy biskup Héctor Eduardo Vargas Bastidas SDB i 11 mieszkańców Araukaníi – regionu, którego stolicą jest Temucoa.
Ponad 300 tys. bezdomnych, ubogich i potrzebujących zjadło obiad bożonarodzeniowy przygotowany przez Wspólnotę św. Idziego. Wydarzenie zorganizowano w ponad 70 krajach świata, w tym także i w Polsce.