W czasach PRL mimo prześladowań prowadziła edukację domową pięciorga swoich dzieci. Danuta Boba skończyła niedawno 100 lat.
Na pewno są inne. Na pewno ich wiedza jest bardziej dogłębna. Co jeszcze kształtuje edukacja domowa?
W sercu Lublina, na spokojnym osiedlu, znajduje się nietypowe miejsce. To tutaj, w domowym zaciszu, zrodziła się nowa wizja edukacji – Domowa Szkoła im. Dzieci z Fatimy.
Adwokat Monika Sokołowska mówi o przemocy domowej, jej mechanizmach i konieczności edukacji kobiet w tym zakresie.
Na marginesie edukacji domowej powstało wiele patologii, dlatego potrzebne jest uszczelnienie tego systemu - stwierdził w niedzielę szef MEiN Przemysław Czarnek. Liczba dzieci w edukacji domowej wzrosła z mniej niż 10 tys. do ponad 30 tys.; część z nich omija obowiązek szkolny - dodał.
Tak chce się powiedzieć o Teresce, która jest bardzo zdolna i pracowita. W edukacji domowej jest od początku.
Zwolennikom edukacji domowej w Polsce nie chodzi o udowodnienie, że szkoła jest zła. Wychodzą raczej z założenia, że konstytucja nie powinna nadawać, tylko strzec wolności w edukacji.
Sto lat kończy dziś Danuta Boba, która w czasach PRL mimo prześladowań prowadziła edukację domową pięciorga swoich dzieci.
W Polsce nie brakuje rodziców, którzy rezygnują z posyłania dzieci do tradycyjnych szkół. Skąd bierze się rosnąca popularność edukacji domowej?
Danuta z Vašinów Boba - urodzona w 1921 roku w Krakowie - związana była z Kozami i Bielskiem-Białą. W czasach PRL-u z mężem Bartłomiejem niezłomnie walczyła o prawo rodziców do edukacji domowej swoich dzieci, zgodnie z chrześcijańskim systemem wartości.