Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu zaprasza dzieci i młodzież na wakacyjne spotkania.
1 sierpnia w wielu miejscach diecezji o godz. 17 syreny zatrzymają przechodniów w miejscu, przypominając o powstańczym zrywie. W Sianowie i Słupsku rekonstruktorzy odegrają sceny z walczącej Warszawy, w Pile powstanie żywy znak Polski Walczącej.
Do XVI wieku grób tego człowieka był narodowym sanktuarium Norwegii. Odbierał cześć nie tylko jako pierwszy król chrześcijański w tym kraju, ale również jako pierwszy prawodawca. Stąd jego najczęstszy wizerunek przedstawiał go siedzącego na tronie i trzymającego w ręku Ewangelię - kodeks prawa chrześcijanina.
- Wiking - krwiożerczy wojownik w hełmie z rogami? Nic bardziej mylnego. Wikingowie nie nosili takich nakryć głowy - wyjaśnia Magdalena Wielgocka z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.
Buty bieżnikowane, kask na głowie, foki pod nartami i… można zdobywać ośnieżone góry.
Co łączy epilepsję, a szerzej wszystkie ciężkie neurologiczne schorzenia, z motylami w brzuchu, których doświadczają nagminnie zakochani? To oczywiste – dzisiejszy patron, św. Walenty.
Już wkrótce ferie. Co zrobić, aby dla naszych dzieci ten czas nie ograniczał się do bezrefleksyjnego patrzenia w ekran telewizora, komputera i tracenia czasu w internecie?
Już po raz 27. w Krakowie grała dziś Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Setki wolontariuszy z kartonowymi skarbonkami wyruszyły na miasto, aby zebrać pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
W mieście nad Węgierką odbyła się promocja katalogu "Zabytki archeologiczne ziemi przasnyskiej".
W VI Regatach Żeglarskich Diecezji Radomskiej im. ks. Zdzisława Domagały wzięło udział 17 załóg.