Już ponad połowa ludzkości żyje w miastach! Za 20 lat będzie 5 miliardów mieszczuchów. Tyle, że miejskie życie nie będzie ani wygodne, ani przyjemne, o ile jeszcze dziś nie weźmiemy się za solidne zmiany.
Jedno z największych i najbardziej prestiżowych muzeów na świecie – brytyjskie Muzeum Nauki sporządziło listę 10 przedmiotów, które miały największy wpływ na losy świata. .:::::.
Dziś w Czadzie, Turcji czy Kosowie. Wczoraj w Indiach, Iraku, Chinach, Wenezueli, Egipcie, Wielkie Brytanii i Hiszpanii. A jutro? Wojny, prześladowania, drobniejsze szykany. To codzienność.
W parafii pw. św. Maksymiliana M. Kolbego rozpromieniona, rozśpiewana i roztańczona płońska młodzież powitała swoich rówieśników, pielgrzymów z pięciu państw, którzy przygotowują się do spotkania z papieżem Franciszkiem w Krakowie.
Można powiedzieć, że ruch turystyczny na trasie kolejowej 104 kwitnie. Czy jest szansa na więcej?
Kraje azjatyckie i Bliskiego Wschodu znalazły się po raz kolejny wśród tych, które najbardziej ograniczają wolność religijną. Informuje o tym doroczny raport Departamentu Stanu, oparty na doniesieniach amerykańskich placówek dyplomatycznych w ponad 190 krajach świata.
Na globusie sprzed 500 lat kontynenty wyglądały inaczej niż dziś. Na morzach falowały statki. I ostrzegano przed... smokami.
Spędziła ćwierć wieku na Białorusi, w Kazachstanie i Rosji. María Ascensión Romero zastąpi zmarłą Carmen Hernández w ekipie odpowiedzialnych za Drogę Neokatechumenalną na świecie.
15 października w Oratorium Księży Filipinów w Tarnowie odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej ukazującej chwile rodzin po stracie.
Rozmowa Krzysztofa Zanussiego i arcybiskupa Alfonsa Nossola o dziedzictwie Jana Pawła II.