Prace plastyczne, płaskorzeźby i prezentacje multimedialne można było oglądać podczas finału w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze.
Pomnik przedstawia orła w koronie, który zostanie umieszczony na cokole z płaskorzeźbami nawiązującymi do najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski.
Dwa obrazy i płaskorzeźba ze zbiorów Muzeum Diecezjalnego w Sandomierzu prezentowane są w Krakowie na wystawie „Obraz Złotego Wieku”.
Wspólnota franciszkańska świętuje w tym roku 800-lecie swego istnienia. Jej założyciela, świętego Franciszka, rozpoznajemy na różnorakich malowidłach i płaskorzeźbach bez większego problemy.
Kapliczka w formie płaskorzeźby ze sceną śmierci świętego została poświęcona 31 maja w miejscowości Ryczeń w parafii Osetno w okolicach Góry.
Chrzcielnicę ozdabia płaskorzeźba Ducha Świętego – gołębicy zstępującej z nieba, na ambonce widnieje postać Chrystusa Nauczyciela, a na ołtarzu wyrzeźbiona jest Ostatnia Wieczerza.
Koronka Dwunastu Gwiazd. – Zaproponowałam, żeby to były płaskorzeźby lub obrazy, ale dyrektor Jabłoński naciskał na wycinanki. Powiedział: „Stwórzmy coś naszego” – mówi Elżbieta Lewandowska, plastyczka i pedagog.
W sąsiedztwie rybnickiej bazyliki św. Antoniego odsłonięto i zaprezentowano postument z płaskorzeźbą przedstawiającą architekta Ludwiga Schneidera. Był on jednym z najwybitniejszych i najpopularniejszych architektów Górnego Śląska.
Wystawą płaskorzeźb pt. "13 x Papież" zainaugurowano obchody Dni Kultury Chrześcijańskiej Diecezji Sandomierskiej. Jednocześnie upamiętniono w ten sposób 19. rocznicę narodzin dla Nieba św. Jana Pawła II.
Wędrując z krzyżem podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej, zatrzymujemy się przy obrazach bądź płaskorzeźbach przedstawiających sceny biblijne związane z męką Jezusa.