Jaka szkoda, że dni nasze, dni wiosenne, przepłynęły bezszelestnie jak ta woda – śpiewa Leszek Długosz. Wbrew temu w piosenkach i wierszach zatrzymuje tę wodę, żeby wiecznie odbijała nasze twarze.
Promocja niezwykłej i pięknej płyty „Wszystkie dzieci czekają na święta”.
Grupa osób popiera wniosek do prezydenta Rzeczypospolitej o uhonorowanie poety i pieśniarza Leszka Długosza Orderem Orła Białego.
Działaczka podziemnej Solidarności, współzałożycielka Wolnych Związków Zawodowych Joanna Duda-Gwiazda, działacz opozycji demokratycznej w PRL i kapelan Solidarności ks. Stanisław Małkowski, poeta Leszek Długosz oraz poeta i wydawca Jan Polkowski - zostali odznaczeni w czwartek Orderem Orła Białego.
Najważniejszym artystycznym punktem w bogatym programie obchodów 450. rocznicy lokacji Zaklikowa był występ Leszka Długosza, jednego z najbardziej znanych śpiewających poetów.
Do dziś znajduje się on w posiadaniu Barbary i Leszka Długoszów i jest zalążkiem wielkiej konstrukcji z suchych róż, która powstawała latami, i która zdobi fortepian w mieszkaniu tego krakowskiego kompozytora, pieśniarza, poety i autora tekstów.
W Krakowie świętowano 75. urodziny poety i pieśniarza Leszka Długosza. Wieczorem 19 czerwca w Pałacu Krzysztofory odbył się wieczór muzyczno-literacki "Moje Cracoviana, moje urodziny...".
Kiedy go kanonizowano w roku 1602, ogłoszono go patronem zarówno Polski, jak i Litwy, co miało cementować zawartą w 1569 r. w Lublinie unię pomiędzy tymi państwami.
Prezydent Andrzej Duda odznaczył dziś, w dniu Narodowego Święta Niepodległości, Orderem Orła Białego, najwyższym odznaczeniem polskim, dwóch wybitnych poetów związanych z Krakowem - Leszka Długosza i Jana Polkowskiego. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.
Spotkania artystyczne, koncerty, minisympozja, modlitwa – to różne odsłony tego zbioru wydarzeń, w który od 27 lat w październiku włączają się instytucje kościelne i kulturalne, płockie stowarzyszenia i szkoły.