Kołobrzeskie środowisko katolickie ruszyło ze wsparciem mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej we Włościborzu.
Po raz ósmy, z inicjatywy Episkopatu Polski, 17 stycznia obchodzony będzie Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Jego celem jest pokazanie życzliwości oraz poszanowania religii żydowskiej i jej wyznawców.
Kołobrzeg wreszcie dołączył do ponad 750 miejscowości, przez które 6 stycznia przeszły Orszaki Trzech Króli. Mieszkańcy i kuracjusze chwalą inicjatywę.
Kiedy po raz pierwszy spotkali się w czasie wielkanocnym, nie potrafili się rozstać. Wtedy młodzi i nauczyciele z LO Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego przyrzekli podopiecznym żywieckiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, że wrócą. Słowa dotrzymali!
- Akcja Katolicka łączy w kościele ludzi różnych pokoleń, stanów i zawodów. Polecajmy dziś Bogu wszystkie jej dzieła i zamierzenia, by jak dotychczas pogłębiała życie religijne moralne i kulturalne osób świeckich w naszej archidiecezji i całej naszej ojczyźnie - mówił ks. Zbigniew Cichon, asystent diecezjalny Akcji Katolickiej.
To jedyne na Pomorzu Zachodnim cykliczne wydarzenie kulturalne związane z życiem i działalnością legendarnego rotmistrza.
We wrześniu Marsze dla Jezusa oraz Życia i Rodziny wyruszą ulicami Słupska, Wałcza, Kołobrzegu.
Pomnik Chrystusa Odkupiciela znajdujący się na wzgórzu Corcovado w Rio de Janeiro został uznany wczoraj za Narodowe Dziedzictwo Kulturalne Brazylii.
Obok siebie klękają katolicy, husyci, protestanci. I tak już od 20 lat. Polsko-Czeskie Dni Kultury Chrześcijańskiej zwiększają zasięg terytorialny i ofertę kulturalną.
Św. Urban (łac. urbanus – miejski, mieszkaniec miasta, a także kulturalny, wykształcony, obyty, grzeczny) urodził się w Rzymie. Był 17. następcą św. Piotra.