450. rocznica śmierci św. Stanisława Kostki i 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to najważniejsze z rocznic, które nadadzą ton wydarzeniom nowego roku.
Mija 75 lat od męczeńskiej śmierci bp. Leona Wetmańskiego w Działdowie. Jego życie i testament powinny być dla nas obowiązkową lekturą duchową i duszpasterską.
Drewniane i murowane, nowoczesne i zabytkowe: w ostatnią niedzielę października nasze kościoły miały swoje urodziny.
W Działdowie odbyły się uroczystości upamiętniające 76. rocznicę męczeńskiej śmierci płockich biskupów: Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Leona Wetmańskiego.
We wszystkich świątyniach konsekrowanych, poza bazyliką katedralną, czerwińską i pułtuską, w ostatnią niedzielę października przypada rocznica ich poświęcenia.
Po błogosławionych męczennikach wojny: abp. Antonim Julianie Nowowiejskim i bp. Leonie Wetmańskim, rozpoczyna się proces beatyfikacyjny dawnego sufragana płockiego - bp. Adolfa Piotra Szelążka.
W jedynej parafii diecezji płockiej, która nosi wezwanie błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników, bp Libera przewodniczył uroczystościom w 20. rocznicę beatyfikacji abp. Nowowiejskiego i bp. Wetmańskiego.
Będzie stanisławowy, niepodległościowy, także wyborczy, ale tak naprawdę od nas w dużej mierze zależy, czy będzie dobry.
10 kwietnia przypadają urodziny bł. bp. Leona Wetmańskiego. I choć mijają lata od jego chrztu i męczeńskiej śmierci, to jednak słowa i przykład pozostają na zawsze aktualne.
1050 lat od chrztu Polski, 880 lat od rozpoczęcia budowy płockiej katedry, 25 lat od wizyty w Płocku św. Jana Pawła II, i wiele innych rocznic, o których warto pamiętać.