Maturzyści łowickich szkół zatańczyli poloneza na Starym Rynku w Łowiczu. W tym samym czasie zrobili to ich rówieśnicy w Zakopanem, Kartuzach i Świdniku.
Zrobione są często z tego, co jest pod ręką – zapałek, opakowań po cukierkach, a nawet kabli elektrycznych. Każda z nich to małe arcydzieło.
– Z tajemnicy Betlejem płynie ta prawda, że człowiek może przemienić się wewnętrznie – mówił bp Andrzej F. Dziuba, biskup łowicki.
W Sochaczewie do końca stycznia czynna jest wystawa szopek bożonarodzeniowych, będąca przeglądem prac dorocznych konkursów organizowanych od ponad 25 lat przez Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.
Co roku coś nowego. Z tego założenia wyszli organizatorzy głowieńskiego orszaku. Tym razem Trzej Królowie podążali za gwiazdą nie powozem, a samochodem z potężnym silnikiem.
Mroźna pogoda nie odstraszyła kilkuset osób, które podążały ulicami Łowicza za Trzema Królami na koniach. W tym gronie był bp Wojciech Osial.
W auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu 4 stycznia odbyło się doroczne spotkanie opłatkowe dyrektorów szkół z terenu diecezji łowickiej.
Dość szybko okazało się, że chcą tu „zamieszkać” święci i błogosławieni. Czekano tylko na okazję, żeby wprowadzić ich relikwie.
W bazylice katedralnej w Łowiczu ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba przewodniczył Mszy św. i nabożeństwu na zakończenie 2018 roku.
Po raz kolejny w okresie świątecznym Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci działające przy parafii Wszystkich Świętych w Złakowie Kościelnym prowadzi zbiórkę na misje.