W Hucie Komorowskiej odbyły się XV Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego, upamiętniające życie i działalność zmarłego w 2007 r. wybitnego misjonarza, pochodzącego z dzisiejszego obszaru diecezji sandomierskiej.
Pamiątki z lat dzieciństwa, z czasu uwięzienia w obozie koncentracyjnym oraz z posługi misyjnej w Afryce kardynała Adama Kozłowieckiego można oglądać w Muzeum w Hucie Komorowskiej.
W Hucie Komorowskiej odbyły się XVI Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ, upamiętniające życie i działalność zmarłego w 2007 r. wybitnego misjonarza, pochodzącego z dzisiejszego obszaru diecezji sandomierskiej.
Przez 2 godziny muzycy i soliści zachwycali publiczność swoim kunsztem. Wraz z zespołem wystąpił lokalny młodzieżowy zespół, który powstał przy Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ.
W niedzielę 15 września w Hucie Komorowskiej odbyły się XVII Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego – wydarzenie organizowane na cześć wybitnego misjonarza i jezuity, który przez 61 lat niestrudzenie służył mieszkańcom Afryki.
Podczas uroczystości wieńczącej Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego, statuetkę „Serce bez granic” otrzymał bp George Lungu, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Zambii.
Ks. Franciszek Woda SJ, misjonarz pracujący w Zambii, odebrał statuetkę "Serce bez granic" za 58 lat pełnej poświęcenia pracy na misji oraz służbę na rzecz drugiego człowieka.
Statuetki wielkiego Misjonarza Afryki kard. Adama Kozłowieckiego otrzymali najbardziej zaangażowani w działania na rzecz misji i posługujący w krajach misyjnych.
Na scenie wystąpiło 17 zespołów oraz solistów. W egzotycznych rytmach zabrzmiały bębny, grzechotki i ciekawe instrumenty.
Ks. Marceli Prawica, misjonarz pracujący od ponad czterdziestu lat w Zambii, odebrał statuetkę „Zasłużony dla misji - Serce bez granic” za długoletnią pracę na misjach oraz służbę na rzecz drugiego człowieka