Przeciwnicy Busha, wojny w Iraku i stosowania tortur wobec podejrzanych o terroryzm to pożyteczni idioci, czyli lewactwo, które swoją naiwnością wyświadcza przysługę fundamentalistom islamskim.
Mimo ogromu zniszczeń chrześcijanie zaczynają powoli wracać do Homs. To efekt zawieszenia broni i wycofania się z tego miasta, po prawie trzech latach, islamskich fundamentalistów.
Nie ustaje przemoc dżihadystów w Mozambiku. W ostatnich dniach fundamentaliści dopuścili się w regionie Cabo Delgado serii nowych ataków, w których zniszczono m.in. katolickie kościoły i ośrodki pomocy humanitarnej, które niosły wsparcie ludziom uciekającym przed bestialstwem islamistów.
W Algierii odbyła się beatyfikacja 19 męczenników, zabitych w tym kraju w latach 1994-1996 przez islamskich fundamentalistów. Zginęli, ponieważ nie chcieli opuścić Algierii i jej mieszkańców.
Fundamentaliści islamscy w Iraku na oczach wojsk koalicyjnych atakują chrześcijan. Jak informuje misyjna agencja "Fides" coraz częściej obiektem aktów przemocy stają się wierni Kościoła chaldejskiego. Są ofiary śmiertelne.
Wciąż nieznany jest los uprowadzonych trzy miesiące temu w Nigerii ponad dwustu chrześcijańskich licealistek. Zostały one porwane 14 kwietnia przez islamskich fundamentalistów z ugrupowania Boko Haram.
- Przemoc rozpętana 26 lipca na północy Nigerii przez islamskich fundamentalistów z sekty Boko Haram nie jest skierowana przeciw chrześcijanom – twierdzi przewodniczący komisji tamtejszego episkopatu ds. środków społecznego przekazu.
W sobotę 29 kwietnia, ulicami Paryża przemaszerowała demonstracja poparcia dla Koptów w Egipcie, którzy są ofiarą coraz częstszych i coraz bardziej brutalnych prześladowań ze strony fundamentalistów islamskich.
Islamizację Madagaskaru widać gołym okiem. Jest to inwazja. Za pieniądze krajów Zatoki Perskiej islamscy fundamentaliści kupują sobie ludzi – alarmuje przewodniczący tamtejszego episkopatu, który dziś został zaliczony w poczet kardynałów.
Osobiste świadectwa o „zniszczeniach wywołanych przez fundamentalistów islamskich” i o „rozpaczy ludności chrześcijańskiej” – to główne powody, dla których grupa działaczy z Pakistanu rozpoczęła kampanię przeciw osławionej ustawie o bluźnierstwie.