Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
Także wierni z diecezji elbląskiej przyłączyli się do tegorocznej modlitwy na ulicach swoich miast.
Co roku 28 września w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki miejska przestrzeń zamienia się w miejsce modlitwy. Chodzi oczywiście o akcję "Koronka na ulicach miast świata".
Redaktorzy "Gościa Niedzielnego" na Niedzielę Miłosierdzia przygotowali coś specjalnego dla uchodźców z Ukrainy. Jest to obrazek z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego i tekstem Koronki do Bożego Miłosierdzia w języku ukraińskim. Na obrazku jest też wersja językowa polska i rosyjska. Po rosyjsku bowiem mówi większość mieszkańców wschodniej Ukrainy.
Eucharystyczne Jerycho trwać będzie, aż mury epidemii runą. Inicjatywa zrodziła się w Nowym Sączu.
Gdy diecezjalny duszpasterz młodzieży oraz diecezjalny asystent KSM zatęsknią za młodymi… rodzi się wspaniała inicjatywa!
Co roku w tę szczególną niedzielę młodzież naszej diecezji - podobnie, jak i młodzi całego świata w swoich diecezjach - gromadziła się z biskupami w katedrze. W tym roku to niemożliwe, ale ks. Piotr Hoffmann, diecezjalny duszpasterz młodzieży i duszpasterze dekanalni zapraszają do udziału w wydarzeniu #pasja2020.
Słynne, najpiękniejsze koronki i ich koniakowskie twórczynie, zobaczą wkrótce telewidzowie w wielu krajach całego świata.
W piątek o 15.00 Koronka na ulicach miast, ale tą modlitwą można także schronić dzieci w Namiocie Miłosierdzia. Wiecie, po co i dlaczego?
To takie pogotowie, w którym ratownikiem może zostać każdy. Zaczęło się w Oświęcimiu, ale modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia za konających nie ma granic.
Koronkę słychać było w kilku miejscach: na ulicach, placach, skwerach, pod więzieniem, obok poczty, na rynku.