Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
Kilka tysięcy osób, w tym najwyższe władze Rzeczpospolitej, uczestniczyło w uroczystościach z okazji Święta Niepodległości w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.
Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Episkopatu i najwyższych władz państwowych z Prezydentem RP na czele zainaugurowała roczne przygotowania do jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Pierwszy Europejski Festiwal Schumana, poświęcony osobie i myśli sługi Bożego, jednego z ojców założycieli wspólnoty narodów Europy po II wojnie światowej, odbył się w Świątyni Opatrzności Bożej.
W Świątyni Opatrzności Bożej 10 stycznia odprawiono Mszę św. pogrzebową w intencji zmarłego Longina Komołowskiego. Po Eucharystii trumna z ciałem polityka i społecznika spoczęła w Panteonie Wielkich Polaków, w podziemiach świątyni.
"Longin Komołowski swoimi wyborami dawał przykład odwagi i poświęcenia dobru wspólnemu" - napisała premier Beata Szydło w liście odczytanym podczas uroczystości pogrzebowych działacza "Solidarności".
W obecności prezydenta, polskiego rządu, władz Sejmu i Senatu i czcicieli z całej Polski w Wilanowie otwarto Świątynię Opatrzności Bożej.
W dniu otwarcia świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie będzie można zwiedzić pomieszczenia powstającego pod kopułą Muzeum św. Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.
Centrum Opatrzności Bożej apeluje o dołączanie do wolontariatu, który 11 listopada wesprze sprawną obsługę uroczystości otwarcia Świątyni Opatrzności Bożej. Chodzi przede wszystkim o pracę w punktach informacyjnych, biurze prasowym i służbie porządkowej.
Zza gęstwiny bloków nagle wyłania się szary monumentalny gmach. W środku jednak, mimo ogromu przestrzeni, wyczuwa się sacrum. I łatwo się modlić...
Ponad 200 lat o nią się starano, a w ciągu 13 wybudowano.