Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
Kazanie pasyjne biskupa Piotra Libery wygłoszone w płockiej katedrze, w drugą niedzielę Wielkiego Postu.
Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "40 dni na pustyni". Organizatorzy chcą przypomnieć, jak ważne w życiu człowieka są wartości duchowe.
"Gorzkie Żale", czyli festiwal, który "uwiera", rozpoczął się w Warszawie. Potrwa do 27 marca.
Nabożeństwo, które dziś jest odprawiane w całej Polsce, swój początek miało m.in. w Mławie.
Z udziałem biskupa płockiego Piotra Libery odbyły się obchody 300-lecia obecności nabożeństwa Gorzkich Żali na ziemi mławskiej i dziękczynienie za pracę Księży Misjonarzy w tym mieście.Zdjęcia: ks. Włodzimierz Piętka/GN
Z udziałem biskupa płockiego w kościele Trójcy Świętej w Mławie obyły się uroczystości dziękczynne za trzy wieki obecności nabożeństwa Gorzkich Żali i za pracę Księży Misjonarzy w Mławie.
W każdą niedzielę Wielkiego Postu: najpierw pasyjne kazanie ks. Stanisława Adamiaka w kościele Środowisk Twórczych, później film korespondujący z jego tematem na I piętrze Centrum Myśli Jana Pawła II. Rusza kolejna edycja "Festiwalu, który uwiera".
W Wielkim Poście, będziemy informować o rekolekcjach, dniach skupienia, nabożeństwach, które pomogą owocnie przeżyć ten czas. Poniżej podajemy terminy najbliższych wydarzeń.
Śpiewane w naszych kościołach od przeszło trzech wieków nabożeństwo Gorzkich żali jak żadna inna modlitwa przenosi nas duchowo tysiące lat wstecz do Jerozolimy, w której przebywał razem ze swymi uczniami znany wszystkim w tamtych czasach Nauczyciel z Nazaretu.
"Gorzkie żale" - taki tytuł nosi najnowszy tomik wierszy Julii Hartwig, który właśnie trafia do księgarń. Poetka, która w sierpniu skończyła 90. lat, pisała te wiersze w okresie poważnej choroby. "'Gorzkie żale' to świadectwo doświadczeń granicznych" - pisze wydawca.