Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
Sytuacja, w której znalazła się nasza ojczyzna, Europa, ale także i świat, zmusiła wielu z nas do zmiany swoich przyzwyczajeń i sposobu funkcjonowania na co dzień. Ta zmiana dotknęła również duszpasterstwa.
Izolacja, dystans, odpowiedzialność - powtarzamy te słowa niczym nowe przykazania. Dostosowujemy się do zasad zachowania w czasie pandemii. A co dzieje się w środku? Czego najbardziej nam brakuje? Jak wygląda życie duchowe? O tęsknocie za wspólnotą rozmawiamy z Krzysztofem Demczukiem - liderem wspólnoty Metanoia oraz Barbarą Grudzień i Joanną Mazurek.
Robią wszystko, by formacja w ich wspólnocie trwała.
O co wielu ludzi ma pretensje? O to, że ktoś inny za nich czegoś nie zrobił.
- Dzisiaj wszyscy potrzebujemy duchowego wsparcia. Dając modlitwę, jeszcze więcej otrzymujemy - przekonuje inicjator akcji br. Piotr Kwiatek OFMCap.
Wspólnota Oikos Berit z parafii pw. św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze pomaga diecezjalnej Caritas rozwozić posiłki do samotnych i chorych seniorów.
Kiedy konstruktor spotka się z cieślą, mogą powstać piękne rzeczy. A jeśli na dodatek jeden z nich jest świętym - wtedy dzieją się cuda.
Parafialne zimowisko, król Dawid i przeszkody w głowie. W tle budowanie wspólnoty.
W parafii św. Bonifacego we Wrocławiu od niedawna mieszkają członkinie Katolickiej Wspólnoty Palavra Viva.
O małych, tymczasowych wspólnotach opowiadał brat Leo ze wspólnoty z Taizé podczas warsztatowego spotkania na Ostrowie Tumskim. Swoim doświadczeniem życia w takiej wspólnocie dzieliły się Marina z Ukrainy i Teresa z Niemiec.