Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
Na koniec błogosławieństwa przypominali o adoracji Najświętszego Sakramentu i życzyli dobrych przygotowań do świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz wiary w to, że Chrystus naprawdę zmartwychwstał.
Podobnie jak w całym kraju, w Wielką Sobotę w naszej diecezji przygotowane koszyczki z pokarmami na wielkanocny stół przynosimy do kościołów i kaplic, aby zostały pobłogosławione.
Modlitwie i spotkaniu przewodniczył bp Marek Solarczyk.
W tym roku zwyczaj błogosławienia pokarmów na stół wielkanocny - ze względu na ograniczenia spowodowane epidemią - nie odbędzie się w kościołach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Bp Tadeusz Lityński zaprasza do wspólnej modlitwy dzięki relacji telewizyjnej.
O. Krzysztof Michałowski OP, proboszcz parafii św. Dominika na Służewie, wyjaśnia symbolikę święconki i koszyczka wielkanocnego.
To do któregoś z rodziców, przede wszystkim ojca czy dziadka, należy przywilej pobłogosławienia pokarmów na wielkanocnym stole.
O tym, jak w tym roku przeprowadzić błogosławieństwo pokarmów i na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę mówi ks. Tomasz Gwizdek, doktorant liturgiki KUL.
Podajemy szczegóły oraz tekst modlitwy i błogosławieństwa pokarmów w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.
Przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.
Pokarmy w wielkosobotnim koszyczku mają głęboką symbolikę, a cała "święconka" zaprasza do wspólnego przeżywania radości zmartwychwstania Chrystusa.