Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
Świadectwo życia młodego polskiego lotnika Antoniego Scheura (1896 – 1920)
Intelektualne poznanie, cała zdobyta wiedza, wspomnienia odeszły gdzieś w dal, niepamięć, straciły na ważkości, przestały mieć znaczenie. Cała nadzieja pozostała w rzeczach małych, drobnych, niby nic nie znaczących...
Jesteśmy małżeństwem już od kilku lat, a świadomymi rodzicami naszej córeczki Oleńki dopiero od półtora roku. Darem rodzicielstwa zostaliśmy obdarzeni już wcześniej, ale w nasze życie wkradł się śmiertelny grzech – aborcja.
Mimo spadku powołań i starzenia się osób konsekrowanych, najlepszą reklamą zgromadzeń zakonnych jest świadectwo życia sióstr i zakonników. Ojciec Waldemar Barszcz z Watykanu przedstawia dane dotyczące powołań zakonnych w świecie.
Dla życia konsekrowanego istotne jest szukanie Boga. Zakonnicy mają Go szukać w swoich współbraciach, z którymi łączy ich wspólna misja, i we wszystkich ludziach, do których zostali posłani, a szczególnie w ubogich - zauważył Benedykt XVI w przemówieniu do uczestników zakończonej w Rzymie sesji plenarnej Unii Przełożonych Generalnych zakonów męskich.
Jeśli odpowiadanie na pytania o Boga, wiarę i odkrywanie siebie postrzegamy jako godną zauważenia odwagę, świadczy to tylko o stanie nas samych.
Według danych organizacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, co dziesiąty chrześcijanin na świecie jest obecnie prześladowany za wiarę, a ponad 170 tys. z nich ginie co roku z tego powodu
Wciąż wierzę, że Kościół katolicki ma pełnię środków zbawienia i uprzywilejowany dostęp do Prawdy objawionej, jestem jednak świadom, że ze względu na uwarunkowania historyczne i kulturowe ta potencjalna pełnia nie musi koniecznie przekładać się na duchową i moralną rzeczywistość Kościoła jako wspólnoty religijnej i społecznej.
Działalność misyjna nie jest wyłącznie strategią ale przede wszystkim świadectwem jedności, braterstwa i solidarności - powiedział ks. Jan Piotrowski.
Podobno jest ich pośród nas ok. 2 proc., ale są grupą aktywną i faworyzowaną przez media. Ostatnio w związku z niechlubnymi wydarzeniami przed Pałacem Prezydenckim zademonstrowali swoją obecność, wysuwając postulat respektowania świeckości państwa, domagając się ograniczenia w naszym kraju wielu rzekomych przywilejów wierzących, a zwłaszcza katolików