Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
Baltazar Erdmann Promnitz urodził się 9 I 1659 roku na zamku w Żarach. Gdy miał 5 lat zmarł jego ojciec Erdmann I. Z uwagi na niepełnoletność, na jego opiekunów wybrano Ulryka Promnitza i magnata (starostę generalnego Śląska), Krzysztofa Leopolda Schaffgotscha.
W 1664 roku umiera dotychczasowy władca ziemi pszczyńskiej, Erdmann I. Spadkobiercą zostaje jego niepełnoletni syn, Baltazar. Póki co, w imieniu dziedzica, dobrami zarządzać ma brat Erdmanna – Ulryk Promnitz.
Erdmann I Promnitz urodził się 2 IX 1631 r. na zamku w Żarach. Był synem Zygmunta Zygfryda Promnitza i Anny Małgorzaty von Puttbus.
Zygmunt Zygfryd Promnitz urodził się 17 VII 1595 roku w Żarach. Był synem Henryka Anzelma Promnitza i Zofii von Kurzbach.
Zygfryd II Młodszy i czasy Wojny Trzydziestoletniej.
Zygfryd I Starszy - obieżyświat i zawadiaka, któremu wojenne rzemiosło bardzo przypadło do gustu.
Panowanie Henryka Anzelma przypadło na czas fermentu politycznego, który doprowadził do wojny trzydziestoletniej.
Czyli Turcy, Walezy i luterański etos pracy.
Budowa ropociągu Northern Gateway ma w Kanadzie coraz więcej przeciwników. Po ekologach, Indianach, i rządzie Kolumbii Brytyjskiej, decyzje podejmują Kościoły.
Pszczyński reformator – tak nazywa Karola Promnitza Jerzy Polak – historyk i autor dwutomowego „Pocztu panów i książąt pszczyńskich”. Skąd ów nieformalny tytuł?