Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
Prawie 100 uczniów, wyłonionych spośród 700, którzy przystąpili do pierwszego etapu, walczyło o prawo reprezentowania diecezji wrocławskiej na szczeblu centralnym olimpiady. Zdjęcia: ks. Rafał Kowalski/GN
Prawie 100 uczniów z 38 szkół od godz. 10 odpowiada na pytania w drugim etapie Olimpiady Wiedzy Teologicznej.
Studenci Wydziału Teologicznego UPJP II w Krakowie Sekcja w Tarnowie oraz uczniowie tarnowskich szkół wysłuchali wykładów na temat pierwszego zdania Księgi Rodzaju.
Jako pierwszy teolog i drugi Polak w historii uczelni
Albo kolej musiała zacząć objawiać mi jakieś teologiczne tajemnice świata, albo byłby szlus, wysiadka, przystanek końcowy, ostateczna kontrola biletów itp.
W oficynie wydawniczej Sobunsha ukazal sie ostatni, 45. tom przekładu Sumy Teologicznej św. Tomasza z Akwinu na język japoński. Głównym redaktorem serii oraz tłumaczem jej 20 tomów jest Rysuke Inagaki, emerytowany profesor Uniwersytetu Kiusiu (Kyushu University).
Pewność wiary nie jest naiwnością. Jest aktem logicznym. Uparta wierność niepewności - to akord na swój sposób tragiczny.
Od wielu lat wierni w Polsce, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, wspierają materialnie i duchowo uczelnie kościelne. Nasza archidiecezja modli się szczególnie za Papieski Wydział Teologiczny.
Blisko 120 księży i zakonników z Chin przyjęto w tym roku na studia na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Katolickiego Fu Jen w Taipei.
Papież dobrze ocenił Orędzie Międzynarodowej Komisji Teologicznej na Rok Wiary. W składzie Komisji zasiada m.in. ks. prof. Jerzy Szymik z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.