Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
- Bardzo bym się zdziwił, gdyby działania hakerów w kampanii wyborczej nie wystąpiły – mówił w Radiu eM prof. Jan Kozak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Instytutu Technik Innowacyjnych Sieci Badawczej Łukasiewicz.
Czy ograniczenia na zakup amerykańskich chipów, jakie administracja Bidena nałożyła na Polskę, zamkną nam drogę do rozwoju własnej sztucznej inteligencji?
Mówiąc językiem informatycznym, mamy przewodnik w postaci Biblii, mamy instrukcję obsługi człowieka w postaci Dekalogu, program antywirusowy, jakim jest spowiedź święta oraz najlepszy firewall, którym jest Eucharystia.
Sztuczna inteligencja na dobre wkroczyła do kultury oraz sztuki i - jak wynika z badań prof. Uniwersytetu Łódzkiego Dominiki Kaczorowskiej-Spychalskiej - 30 proc. Polaków akceptuje jej wykorzystanie w tych obszarach. Jednak tylko co piąta osoba uznaje zastępowanie człowieka sztuczną inteligencją za etyczne.
Prefekt Dykasterii ds. Komunikacji Paolo Ruffini przemawiał na konferencji „Illuminaire. Nurturing Digital Stewardship”, która kończy się dziś w Bangalore w Indiach: „Czy i w jaki sposób rozwój sztucznej inteligencji w komunikacji może pomóc nam stać się bardziej ludzkimi, czy też doprowadzić do osłabienia naszego człowieczeństwa?” – pytał.
Zbudowany przez KP Labs satelita Intuition-1 obchodzi rocznicę działania na orbicie. W tym czasie przesłał masę cennych informacji zgromadzonych m.in. dzięki pracującemu na pokładzie unikalnemu procesorowi do przetwarzania obrazów jeszcze w kosmosie.
O tym, czy sztuczna inteligencja będzie mogła w przyszłości zastąpić ludzi, mówi filozof, prof. Jacek Wojtysiak.
Wbrew pozorom „eksperyment” Off Radia Kraków nie był wcale rewolucyjnym krokiem w radiofonii. Sztuczna inteligencja od wielu miesięcy gości na falach radiowych w różnych miejscach świata.
Informacja o niszowej stacji w regionalnym polskim radiu, w której dziennikarzy zastąpiono sztuczną inteligencją, obiegła cały świat. Dlaczego powinniśmy bronić radia autorskiego?
System AI błędnie rozpoznał go jako sprawcę; on był tymczasem wtedy w pracy.