Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
Na rynku Nowego Sącza odnowiono akt poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Wcześniej dokonano tego w każdej parafii.
W jej sanktuarium zakończył się odpust, ale nie pielgrzymowanie ludzkich zranień i pragnień.
Bractwo jej imienia powstało przy pierwszym w Polsce sanktuarium świętej z Cascii w Nowym Sączu.
Od dzisiaj - 20 maja 2021 roku - do 31 lipca 2022 roku w dwóch sądeckich kościołach każdego dnia wierni mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Zawiera dokumenty świadczące o ogromnej trosce mieszkańców Sądecczyzny o tę świątynię. Jednak remontu na taką skalę jak obecny jeszcze bazylika nie miała.
W sądeckiej bazylice św. Małgorzaty odbyła się Msza św. za młodych i dla młodych w ramach cyklu "Światłość w ciemności".
- Nie było zamiarem parafii ukrywanie czegokolwiek bądź manipulowanie przekazem - wyjaśnia ks. dr Jerzy Jurkiewicz.
Z sądeckiego sanktuarium św. Rity pątnicy wyruszą na dwie przygotowane trasy - czerwoną i niebieską.
Dwa sądeckie rejony Domowego Kościoła spotkały się w kościele św. Jana Pawła II, by dziękować za o. Franciszka Blachnickiego. Jacek Lelek podzielił się swoim wspomnieniem.
Do aktu wandalizmu doszło 10 marca na terenie parafii Matki Bożej Niepokalanej.