Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
- Nie zamierzam ściągać żadnych krzyży. Sam jestem chrześcijaninem - powiedział "Gościowi" nowy wojewoda dolnośląski Maciej Awiżeń, odnosząc się w ten sposób do usunięcie krzyża z sali kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego przez tamtejszego nowego wojewodę Krzysztofa Komorskiego. - Ta kwestia nie będzie rozgrzewać naszego Dolnego Śląska - dodał.
Nowy wicewojewoda dolnośląski Piotr Kozdrowicki zdjął krzyż w swoim gabinecie. Poinformował o tym w mediach społecznościowych, publikując zdjęcie z podpisem: "Małe zmiany cieszą najbardziej. A dopiero się rozkręcamy!".
Wojewoda dolnośląski wręczył odznaczenia przyznane przez Prezydenta RP osobom zaangażowanym w pomoc drugiemu człowiekowi, w tym także uchodźcom ukraińskim po wybuchu wojny. Wyróżnieni zostali także ludzie Kościoła.
Od kilku dni, jak podaje Dolnośląski Urząd Wojewódzki, spada liczba uchodźców przekraczających polsko-ukraińską granicę, a co za tym idzie, przybywających do naszego regionu. W dolnośląskich szkołach wciąż jednak rośnie liczba uczniów z Ukrainy.
Wojewódzkie obchody święta Konstytucji 3 maja odbył się w tym roku w Legnicy.
Punkty Szczepień Powszechnych powstaną również w województwie dolnośląskim. Szczepionki, oprócz punktów stacjonarnych, będą podawane także w przygotowanych do tego celu namiotach oraz punktach drive-thru.
Wojewoda dolnośląski apeluje, by wstrzymać się z odwiedzaniem chorych w szpitalach. Niesubordynacja będzie karana. W koniecznych przypadkach na wejście może zezwolić dyrekcja.
Metropolita wrocławski abp Józef Kupny został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Odznaczenie wręczył dziś pasterzowi Kościoła wrocławskiego wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak.
Dolnośląskie szpitale I i II stopnia zabezpieczania otrzymają dodatkowe 24 mln zł na funkcjonowanie. Wśród nich są lecznice z Milicza, Oleśnicy, Oławy, Strzelina, Trzebnicy, Wołowa i Wrocławia.
Piknik historyczny pod hasłem "Flotylla Pińska na straży Niepodległej" przypomniał ciekawą polską tradycję Oddziału Rzecznego Polskiej Marynarki Wojennej.