Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
Już rozeszły się wszystkie wejściówki na misterium przygotowane przez kleryków. Zostanie wystawione ponownie 21 marca.
Klerycy zapraszają na Misterium Męki Pańskiej. Bezpłatne wejściówki dostępne są w Opolu i Gliwicach.
- Bądźcie tymi, którzy pielęgnują dobrą pamięć o sercu diecezji, o seminarium - bp Andrzej Czaja zwrócił się do diakonów, których rozesłał na praktyki duszpasterskie.
7 września 2017, Gliwice. W ramach kursu propedeutycznego 24 kandydatów do seminarium z diecezji opolskiej i gliwickiej odwiedziło Gliwice. Z przyszłymi klerykami spotkał się bp Jan Kopiec.
- Od 518 dni nosimy strój duchowny, ale dziś staliśmy się osobami duchownymi - powiedział dk. Paweł Knop na zakończenie uroczystości święceń diakonatu.
W seminarium duchownym w Opolu trwają rekolekcje powołaniowe pn. „Chodźcie, a zobaczycie”.
Propozycja rekolekcji dla uczniów szkół średnich i studentów szkół wyższych.
W kościele seminaryjno-akademickim odprawione zostały nieszpory ku czci Najświętszej Maryi Panny w klasycznym rycie rzymskim.
- Św. Jadwiga, obok pobożności i miłosiernej miłości, wyróżniała się tym, że zabiegała o pokój - podkreślał bp Paweł Stobrawa podczas uroczystości odpustowej w seminarium duchownym.
Prawie trzydziestu przyszłych kleryków odbywa kurs propedeutyczny w Rudach.