Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
W Sochaczewie do końca stycznia czynna jest wystawa szopek bożonarodzeniowych, będąca przeglądem prac dorocznych konkursów organizowanych od ponad 25 lat przez Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.
Ekspozycję zorganizowało Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Prace są efektem dorocznych konkursów świątecznych organizowanych przez placówkę od ponad 25 lat. Wystawę wzbogacają pocztówki ze zbiorów sochaczewianki Alicji Przybysz.
Mechaniczne, statyczne albo żywe - szopki zagościły w świątyniach gdańskiej archidiecezji. Cieszą szczególnie dzieci, ale są też okazją do wspólnego rodzinnego rozważania tajemnicy narodzin Jezusa.
Dzięki Waszej dobrej woli możemy pokazać, jak wyglądają szopki bożonarodzeniowe w kościołach archidiecezji wrocławskiej. Miłego oglądania i, przede wszystkim, przeżywania radości Bożego Narodzenia.
Międzynarodowa wystawa po raz dziewiąty w Uciechowicach.
W tym roku jedną z najładniejszych szopek jest ta ustawiona w kościele na Dębnikach, gdzie Dzieciątku kłaniają się trzej papieże: Jan Paweł II, Benedykt XVI i Franciszek.
Bożonarodzeniowy czas wciąż trwa. Warto więc wybrać się na rodzinny spacer i sprawdzić, w którym z krakowskich kościołów znajdują się w tym roku najpiękniejsze szopki.
- Ze względów sentymentalnych mnie osobiście najbardziej wzrusza szopka w kościele ojców dominikanów - wyznaje pani Kasia.
Ruchoma szopka, która mierzy aż 20 mkw., a jej tło - malowniczy krajobraz Betlejem - zajmuje 11 m szerokości i 8 m wysokości, znajduje się w klasztorze oo. bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Od lat szopki budowane w tych dwóch kościołach przyciągają tłumy wiernych, a zwłaszcza rodziców z małymi dziećmi, które w zachwycie obserwują, jak całe stworzenie kłania się małemu Jezusowi.