Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
Uroczystej Mszy św. na placu koronacyjnym 11 września przewodniczył bp Ignacy Dec. Mimo deszczu na dziękczynieniu licznie stawiły się przedstawiciele dekanatów z całej diecezji świdnickiej.
W Gietrzwałdzie odbyły się uroczystości odpustowe Narodzenia Najświętszej Maryi Panny połączone ze 145. rocznicą objawień Matki Bożej oraz archidiecezjalnymi dożynkami.
W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rudniku nad Sanem odbyły się dożynki diecezjalne.
- Tajemnica złożonego na ołtarzu bochna, symbolu ciężkiej pracy rolnika, osiąga swój szczyt w sprawowaniu Eucharystii - mówił ks. Marian Kujawski, diecezjalny duszpasterz rolników.
- Bóg każdego dnia karmi nas kolejną kromką chleba słowa Bożego - mówił bp Andrzej Iwanecki.
Na Górze Świętej Anny odbyły się dożynki diecezjalne.
Rudy, 19.09.2021. Diecezjalne dożynki w sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. Msza święta w bazylice i konkurs koron żniwnych.
Przedstawiciele rolników, hodowców, pszczelarzy i sadowników zebrali się na placu koronacyjnym w Sanktuarium MB Królowej Rodzin, aby wspólnie bp. Ignacym Decem dziękować za tegoroczne plony.
Chleb i dojrzałe człowieczeństwo - to dwie istotne miary ludzkiej pracy, na którą zwrócił uwagę w czasie diecezjalnych dożynek w Karniewie bp Piotr Libera.
W Staszowie rolnicy i sadownicy dziękowali za plony.