Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
Po raz dziewiąty kapituła Nagrody św. Maksymiliana Marii Kolbego ogłosi jej laureata podczas uroczystości, która odbędzie się 5 stycznia o 17.00.
Uroczyste Msze Święte sprawowane 29 grudnia 2024 r. w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej i konkatedrze Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu, rozpoczęły Rok Jubileuszowy 2025 w naszej diecezji.
Zaczęło się od mamy, Marii Surzyn z Zagórnika. Przez kilkadziesiąt lat śpiewała swojej gromadce dzieci 70 (!) zwrotek tej wyjątkowej pieśni.
Pierwszą Wigilię i święta Bożego Narodzenia przeżywali mężczyźni, którzy zaczynają nowe życie w bielskim domu Wspólnoty św. Benedykta „Ora et labora”.
W sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu, podczas dorocznego dnia skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci, który kiedyś sama zainicjowała, Lidia Greń-Wajdzik zakończyła 35-letnią posługę diecezjalnej zelatorki tej wspólnoty.
Kondycji 92-letniej pani Zosi Lamers można pozazdrościć. Uśmiechnięta, krucha osóbka żwawo zaparza herbatę. – Robię zwykłą, bo od okupacji nie cierpię ziółek i kaszy jaglanej – rzuca, krojąc ciasto drożdżowe z własną wyborną konfiturą z róży. – Może Pan Bóg daje mi zdrowie, bo jeszcze mam w życiu coś do zrobienia?
Wśród szóstki rodzeństwa to Paweł był szefem domowych porządków przedświątecznych. On wiedział, jak perfekcyjnie rozmieścić światełka przy domu i jak upiec najlepsze ciasta. Był ostoją mamy i taty. Zawsze gotowy z mądrą podpowiedzią. Był.
Uroczyście obiecały, że jeśli nie będą grzeczne i pomocne, w przyszłym roku nie chcą prezentów. Kilkusetosobowa reprezentacja 1280 dzieci odebrała świąteczne podarki od św. Mikołaja, któremu pomogły w tym Caritas i bielski „Brat Albert”.
W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2025 r., ulicami wielu miejscowości w całej Polsce, także w naszej diecezji, ponownie przejdą Orszaki Trzech Króli. Tym razem pod hasłem „Kłaniajcie się, królowie!”.
W tym polsko-niemieckim tyglu były i choinka, i podłaźniczka; i żurek albo grzybowa, i zupa rybna. Z Mikołajem przychodził paskudny Krampus, a w Wigilię prezenty przynosiło Dzieciątko.