Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
O kameralnym gronie uczniów, wszechobecności artystów, wartościowej wiedzy i najbliższych planach z Jarosławem Ćwiekiem, dyrektorem Liceum Plastycznego im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie, rozmawia ks. Rafał Olchawski
Zostawić wszystko, co się do tej pory zdobyło, wypracowało, co się posiada. Pójść za głosem Boga jak Abraham. Zaufać w ciemno. Niewielu pewnie tak potrafi.
Uroczyste nieszpory 19 lutego w seminaryjnym kościele rozpoczęły drugi etap przygotowań do obchodów jubileuszu 300-lecia Seminarium Duchownego w Lublinie.
Kościół sąsiaduje z lubelskimi uczelniami, dlatego studenci chętnie tu zaglądają. Ich młodość i zapał ożywiają parafię, której mieszkańcy to w większości ludzie starsi.
– Dzięki takim spotkaniom znowu czuję się kobietą. Zapominam, że siedzę na wózku i dalej chcę być piękna – mówi jedna z pań.
O jednej z lubelskich podstawówek głośno zrobiło się w całym kraju. Zainteresowanie wzbudziła wisząca w stołówce szkolnej tablica zachęcająca uczniów do modlitwy przed jedzeniem i po nim.
Lubelskie Spotkanie Dzieci Wyleczonych z Chorób Nowotworowych. – Ciasna sala. Pozamykane drzwi i okna. Za szklanymi drzwiami łyse dzieci. Do końca życia nie zapomnę tego widoku.
O nietypowej formie resocjalizacji więźniów z Barbarą Kulpą-Bojko, prezesem stowarzyszenia „Postis” oraz współautorką skierowanego do skazanych projektu „Nowa Droga”, rozmawia Justyna Jarosińska.
Nie masz kasy? Nie szkodzi, w tym banku zyskujesz bez pieniędzy. Możesz zarówno zaciągnąć kredyt, jak i komuś go udzielić.
Jeśli nas osobiście to nie dotyczy, dosyć rzadko zastanawiamy się nad dziecięcymi chorobami. I nie myślę tu o przeziębieniu czy nawet groźnej ospie czy śwince, ale o budzącej lęk diagnozie: nowotwór.