Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
– Jezus nie oddaje swojego życia, żebyśmy „poszli choć do czyśćca”. On umiera, aby nas zbawić – mówił podczas spotkania ks. Krzysztof Ławrukajtis, kierownik Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
Trwa awantura w sprawie wykorzystywania wizerunku Krzysztofa Klenczona, jednego z liderów "Czerwonych Gitar", nazywanego polskim Johnem Lennonem. Wyjaśniamy kulisy tego konfliktu...
Kiedyś wystarczyło oprowadzić wycieczkę po ulicy Długiej, pokazać Dwór Artusa, bazylikę Mariacką albo Neptuna, żeby zadowoleni turyści mogli powiedzieć, że zobaczyli Gdańsk.
O zagrożeniach rodziny, sensie rekolekcji dla osób, które jej służą, i pozbywaniu się kompleksów z ks. Przemysławem Drągiem, krajowym duszpasterzem rodzin, rozmawia ks. Rafał Starkowicz.
– To miało być nasze czwarte dziecko. Starsi synowie i córka bardzo się cieszyli. Wszystkim dookoła opowiadali, że będą mieć brata – wspomina Justyna Kowalczyk. Ale Kazio zmarł tuż przed swoimi narodzinami.
Dialog międzyreligijny. – W dniu pożaru otrzymałem ponad 200 esemesów, wiele mejli, a telefon – z powodu długich rozmów – rozładował się kilka razy w ciągu dnia – mówi Hani Hraish, imam Gminy Muzułmańskiej w Gdańsku.
O potrzebie dialogu i o tym, jak w dialogu odnajdywał się Jan Paweł II, mówiono w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni.
– Celem ekspozycji jest pokazanie, że bł. Jan Paweł II był przyjacielem młodzieży na każdym etapie swojej posługi. Jako wikariusz, biskup, kardynał oraz papież – wyjaśnia ks. Paweł Danek.
Idąc przez życie, niejednokrotnie doznajemy uciemiężenia. Ciążą nam codzienne obowiązki, cierpienia oraz niesprawiedliwość, z którą się spotykamy.
– Jesteśmy dłużnikami wobec tych, którzy słowem i przykładem kształtowali naszą osobowość, uczyli nas prawdy, miłości, poświęcenia dla braci – mówił podczas poświęcenia tablicy abp Sławoj Leszek Głódź.