Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
„Wigilia. Jeden z najpiękniejszych dni w roku (…). Ten i następne dni będą szczególnie trudne dla najbliższych. Czy wytrzymają tę sytuację? Czy nie załamią się? Oni nic nie wiedzą” – pisali internowani w grudniu 1981 r. Andrzej Drzycimski i Adam Kinaszewski.
Kult św. Wojciecha jest pielęgnowany w położonym na Wyspie Sobieszewskiej Świbnie. To właśnie tędy, drogą morską, miał przepływać, udając się do Prus.
W sobotę 7 grudnia abp Tadeusz Wojda poświęcił nowy ołtarz w kaplicy św. Anny w gdańskim klasztorze ojców franciszkanów.
W wejherowskim Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej zaprezentowano 10 grudnia książkę pt. „Była raz królewna mała. Bajka kaszubska ze Stutthofu”. Powstała na podstawie zachowanego rękopisu odnalezionego w niemieckim obozie koncentracyjnym Stutthof w Sztutowie.
Metropolita gdański wydał dekrety ustanawiające kościoły jubileuszowe oraz powołujące Biskupią Asystę Liturgiczną.
W związku ze zbliżającym się jubileuszem 100-lecia archidiecezji twórcy gry planszowej „Świątynia” przygotowali nową propozycję ze św. Wojciechem w tle.
W ramach obchodów 800-lecia Rumi społeczny komitet zorganizował wystawę poświęconą najważniejszym wydarzeniom w historii miejscowości. Ekspozycję można zwiedzać do 4 stycznia w Galerii Rumia.
Na południu Gdańska od wielu wieków kościół z położoną na wzgórzu kaplicą tworzą ważne na Pomorzu sanktuarium św. Wojciecha.
Tuż przed rozpoczęciem Adwentu w Gdańsku--Oliwie na wspólnej modlitwie spotkali się księża z archidiecezji gdańskiej. Duchowe konferencje wygłosił bp Krzysztof Włodarczyk.
Około 30 par spotkało się w sobotę 30 listopada w parafii pw. Świętego Kazimierza Królewicza na gdańskiej Zaspie na kilkugodzinnych warsztatach prowadzonych przez Marlenę Bessman-Paliwodę i Łukasza Paliwodę.