Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
Nie mieli swojej defilady zwycięstwa. Zamiast niej, żołnierze Armii Krajowej, walczący o wolność Polski w 1944 r. w czasie Akcji „Burza”, znaleźli się za drutami obozów sowieckich, gdzie byli przetrzymywani przez kilka lat.
Coraz większe kontrowersje wzbudza podjęta niedawno uchwała krakowskich radnych w sprawie tzw. Strefy Czystego Transportu.
Anna Troczyńska przekonuje, że będąc z wykształcenia biochemikiem, można być skutecznym grafikiem z zamiłowania, z którym sztuczna inteligencja nie może się równać.
Dla ks. Przemysława Ciosa słowa „Bóg, Honor, Ojczyzna” brzmią szczególnie i stają się mottem życiowym, bo siły duszpasterskie postanowił połączyć z Wojskiem Polskim, gdzie od razu został podporucznikiem.
W Muzeum Armii Krajowej w Krakowie świętowano 2 lipca 100. rocznicę urodzin kpt. Jana Lohmanna, w czasie wojny żołnierza Armii Krajowej, po niej zaś znanego pod Wawelem poety i prozaika.
Największe rekolekcje liturgiczne w Polsce, które organizują krakowskie Fundacja „Dominikański Ośrodek Liturgiczny” oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, odbędą się już po raz 18.
– Historię mojego życia można streścić w trzech zdaniach: Matkę straciłam, mamę pochowałam, Matkę odzyskałam… – zamyśla się Joanna.
Wystawa „Portrety Miasta” to niezwykła podróż po Nowym Targu i okolicach. Można jej cząstkę zabrać do domu i wspomóc tym samym Zakład Aktywności Zawodowej „Od Nowa”.
Komunizm w Krakowie skończył się 35 lat temu wraz z wiosennymi wyborami 1990 r., które wygrali kandydaci strony solidarnościowej. O niełatwej drodze budowania od nowa struktury samorządowej pisze w swojej nowej książce prof. Jacek Purchla, wybitny znawca tematyki dziedzictwa.
Autor „Etyki Solidarności” ciągle powtarzał: „Powiedzą o nas »dobry góral«, ale czy »dobry człowiek«?”. 28 czerwca minęła 25. rocznica jego śmierci.